POZnań

Weekendowy parking przy Cytadeli

Parking  Foto: freeimages.com / Jeff Prieb

Będzie więcej miejsc postojowych przy parku na Cytadeli. W weekendy i dni świąteczne będzie można parkować na jednym pasie jezdni na części al. Armii Poznań.

Z roku na rok coraz więcej osób chce wypoczywać na terenach zielonych na Cytadeli. Przybywa także organizowanych tam imprez. Z tego powodu pojawiają się niestety trudności z parkowaniem na okolicznych ulicach.

Doszło do tego, że część kierowców, zostawiając swoje pojazdy w sposób niezgodny z przepisami, niszczyła tereny zielone. Trzeba było wprowadzić fizyczne ograniczenia mające na celu wyegzekwowanie przepisów.

To jednak dobra wiadomość dla tych wszystkich, którzy na Cytadelę przyjeżdżają samochodem  – na al. Armii Poznań będzie tak zmieniana organizacja ruchu w weekendy, by wygospodarować dodatkowe miejsca postojowe. Zgodnie z przygotowanym przez Miejskiego Inżyniera Ruchu projektem, jeden z dwóch pasów ruchu będzie udostępniany dla parkujących samochodów. Miejsca postojowe znajdować się będą po prawej stronie jezdni, na odcinku od skrzyżowania z al. Niepodległości do ul. Za Cytadelą.

Po raz pierwszy nastąpi to w najbliższą sobotę, 7 sierpnia. Zgodnie z nowymi rozwiązaniami pas jezdni będzie służył jako obszar do parkowania w soboty, niedziele i dni świąteczne (wolne od pracy) w godzinach od 8 do 22. Z pewnością poprawi to sytuację parkingową wokół Cytadeli.

By zapewnić większe bezpieczeństwo przed skrzyżowaniem z al. Niepodległości fizycznie zawężona została jezdnia i ustawiony został znak ograniczający dopuszczalną prędkość pojazdów.

Przypominamy o miejscach parkingowych w sąsiedztwie, na których można pozostawić auto:

  • u zbiegu ul. Mieszka I i Pułaskiego (ok. 50 darmowych miejsc)  – dawny parking buforowy,
  • w okolicach wzgórza św. Wojciecha: przy ul. księcia Józefa, św. Wojciecha, Działowej,
  • wzdłuż ul. Północnej i u zbiegu ul. Północnej i Grabary,
  • na parkingu przy ul. Szyperskiej.

Zachęcamy także do przyjazdu na Cytadelę środkami komunikacji publicznej – tramwaje nr 3 i 10, autobusy nr 160, 163, 167, 174, 176, 603 i 911

Użyte w artykule zdjęcia: freeimages.com / Jeff Prieb

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz