POZnań

Buspas na moście Królowej Jadwigi

Buspas na Mostowej  Foto: ZDM

Od dziś na moście Królowej Jadwigi mamy Buspas w obu kierunkach.

Zmiany organizacji ruchu zostały wprowadzone w nocy z 1 na 2 sierpnia, czyli z niedzieli na poniedziałek. Pas dla autobusów pojawił się na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem ulic Królowej Jadwigi/Droga Dębińska/Strzelecka a skrzyżowaniem ulic Królowej Jadwigi/Juracka/Serafitek. W obu kierunkach będą to zewnętrzne pasy ruchu. Oprócz autobusów z buspasów korzystać będą pojazdy dopuszczone, m.in. taksówki, służby miejskie, rowery. Dla pozostałych kierowców pozostaną pasy wewnętrzne – na wyłączonym z ruchu tramwajowego torowisku.

Odcinek pomiędzy rondem Rataje a mostem Królowej Jadwigi jest już ostatnim przewidzianym do przebudowy w ramach inwestycji. Prace na ul. Jana Pawła II pomiędzy rondem a ul. Kórnicką zakończyły się już wiosną tego roku, a teraz dobiegają końca na ul. Zamenhofa na odcinku do ul. Piłsudskiego i Wioślarskiej. Pozwala to na uruchomienie torowiska dla tramwajów kursujących w relacji północ-południe, czyli między rondami Śródka i Starołęka od 2 sierpnia. Udaje się to ponad trzy tygodnie wcześniej niż zakładał harmonogram.

Zmianie ulegną trasy autobusów jadących do centrum miasta i do Ronda Rataje:

  • Autobusy linii nr 152, 162, 166, 181, 196, 212, 220 i 222 pojadą ulicami: Milczańska, Brneńska, Pleszewska i Jana Pawła II.
  • Autobusy linii nr 174, 184, 190, 211, 221 pojadą ulicami: Zamenhofa, Piłsudskiego, Inflancka, Milczańska, Brneńska, Pleszewska i Jana Pawła II.
  • Trasa linii nr 227 zostanie skrócona z Koziegłów do Ronda Śródka.
  • Autobusy linii nr 211, 212, 221 i 222 jadące w kierunku Starołęki, Szwajcarskiej i Mogileńskiej nie będą wjeżdżać na Dworzec Rataje.

Trasy kursowania autobusów z Centrum i z Ronda Rataje pozostają bez zmian.

Użyte w artykule zdjęcia: ZDM

Tagi:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz