Jeżyce

Weekendowe zmiany w komunikacji na Jeżycach

Zmiany w przebiegu tras linii na Jeżycach  Foto: ZTM

W związku z zaplanowanymi pracami na ulicy Bukowskiej od soboty 17 marca, do poniedziałku 19 marca 2012 roku (do godzin wieczornych) wyłączony z ruchu będzie odcinek od ulicy Zeylanda
do skrzyżowania z ulicami Szylinga / Kraszewskiego. Konieczne jest wprowadzenie następujących zmian w organizacji komunikacji.

Autobusy linii dziennych nr 48, 59, 63, 69, 77, A, L oraz nocnych nr 240 i 242 kursować będą w obu kierunkach ulicami Zwierzyniecką i Kraszewskiego Uwaga: Autobusy jadące w kierunku Ławicy nie będą zatrzymywały się na przystankach Zeylanda i Kraszewskiego.

Ponieważ samochody jadących w kierunku ronda Kaponiera będą poruszały się objazdem po torowisku tramwajowym na ulicy Zwierzynieckiej, ze względów bezpieczeństwa tramwaje linii nr 2 i 15 kursować będą w obu kierunkach objazdem przez ulicę Dąbrowskiego.

Linia nr 2
OGRODY – Dąbrowskiego – Roosevelta – rondo Kaponiera – … – DĘBIEC

Linia nr 15
OS.JANA III SOBIESKIEGO – trasa PST – Dąbrowskiego – OGRODY

Na odcinku od Rynku Jeżyckiego do ulicy Zwierzynieckiej proponujemy Pasażerom korzystanie z autobusów linii nr 64, natomiast na odcinku od ulicy Kraszewskiego do ronda Kaponiera proponujemy korzystanie z linii nr T2

Przystanki:

W związku ze zmianą trasy linii nr 2 i 15 z całkowitego użytkowania wyłączone zostaną przystanki dla tramwajów:
„Zeylanda” – przystanki na ulicy Zwierzynieckiej
„Kraszewskiego” – przystanki na ulicy Zwierzynieckiej
„Rynek Jeżycki” – przystanki na ulicy Kraszewskiego

Zmiany w przebiegu tras linii na Jeżycach Foto: ZTM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz