Aglomeracja

Weekend z utrudnieniami dla kierowców i pasażerów

Triathlon  Foto: maratomania.pl / materiały prasowe

W najbliższy weekend 29 czerwca do 1 lipca 2018 roku kierowców czekają utrudnienia związane z zawodami triathlonowymi. Zmianę organizacji ruchu zaplanowano w zachodniej części Poznania, w okolicach jeziora Malta oraz na drodze krajowej 92 w stronę Kostrzyna.

Utrudnienia i wyłączenia w ruchu obowiązywać będą w sobotę 30 czerwca w godzinach od 6:00 do 15:00 i w niedzielę 1 lipca w godzinach od 6:00 do 16:00.

Całkowite wyłączenie z ruchu kołowego:

– ul. Krańcowa, na odcinku od ul. Wiankowej do ul. Warszawskiej,
– ul. Warszawska (jezdnia PD i PN), od ul. Św. Michała aż do wylotu z Poznania, a następnie droga krajowa nr 92 przez m. Swarzędz, m. Paczkowo do ul. Wrzesińskiej w m. Kostrzyn,
– ul. Bałtycka/węzeł drogowy Antoninek z ul. Bałtyckiej ruch wydzielonym pasem do Antoninka w kierunku ul. Browarnej, a z kierunku ul. Browarnej na wiadukcie wydzielonym pasem na wiadukt w kierunku ul. Bałtyckiej i ul. Gnieźnieńskiej, dalej drogą DW 194 Janikowo-Kobylnica przez Gruszczyn do Swarzędza.

Ograniczenia i utrudnienia w ruchu kołowym:

– ul. Hlonda i ul. Podwale – od ronda Śródka do ul. Bałtyckiej – wyłączona z ruchu strona wschodnia. Ruch drogowy odbywa się dwukierunkowo dwoma pasami po stronie zachodniej,
– ul. Warszawska – od ronda Środka do ul. Św. Michała – wyłączona z ruchu strona północna. Ruch drogowy odbywa się dwukierunkowo, dwoma pasami po stronie południowej. Możliwy dojazd do ul. Termalnej – TERMY (strona południowa) i ul. Głównej (strona północna),
– rondo Śródka – częściowo wyłączona z ruchu strona północno – wschodnia. Możliwy przejazd do ul. Warszawskiej (do nitki południowej, od strony jez. Malta), ul. Podwale (do nitki zachodniej, od strony Ostrowa Tumskiego), ul. Wyszyńskiego, ul. Jana Pawła II.

Na ulicach lub ich fragmentach, na których następuje wyłączenie lub ograniczenie ruchu drogowego, na wyznaczonych skrzyżowaniach czynne będą „śluzy”, zapewniające możliwość przejazdu w poprzek trasy rowerowej triathlonu.

RUCH POJAZDÓW NA „ŚLUZACH” KIEROWANY BĘDZIE PRZEZ POLICJĘ

„Śluzy” Poznań: ul. Hlonda/Smolna, Hlonda/Główna, Podwale/Zawady, Warszawska/Św. Michała, Warszawska/Mogileńska, węzeł Antoninek.

„Śluzy” droga krajowa nr 92: ul. Poznańska/Polna (Swarzędz), Poznańska/ Sołecka (Swarzędz), Poznańska/Zapłocie (Paczkowo), Żniwna/DK 92 (Kostrzyn), Wrzesińska/ DK 92 (Kostrzyn).

Zmiany w kursowaniu MPK:

– 6 JUNIKOWO – … – Jana Pawła II – RONDO ŚRÓDKA
Nastąpi przenumerowanie pomiędzy liniami 6 i 8 na węźle Rondo Śródka
– 8 GÓRCZYN – … – Wyszyńskiego – RONDO ŚRÓDKA
Nastąpi przenumerowanie pomiędzy liniami 6 i 8 na węźle Rondo Śródka
– 7 OGRODY – … – Jana Pawła II – RONDO ŚRÓDKA
Nastąpi przenumerowanie pomiędzy liniami 7 i 13 na węźle Rondo Śródka
– 13 JUNIKOWO – … – Wyszyńskiego – RONDO ŚRÓDKA
Nastąpi przenumerowanie pomiędzy liniami 7 i 13 na węźle Rondo Śródka
– 57 RONDO ŚRÓDKA – … – Browarna – Leszka – Jaromira – Bożeny – Pusta – MOGILEŃSKA
Na trasie objazdowej prosimy o umieszczenie przystanków tymczasowych Światopełka (na ul. Leszka w kier. Mogileńskiej), Bożeny i Miłostowo
– 66 RONDO RATAJE – … – Browarna – Leszka – Gorzysława – Chociebora – ANTONINEK STACJA ANTONINEK STACJA – Leszka – Browarna – … – RONDO RATAJE GÓRSKA – SMOŁDZINOWSKA (nawrót autobusów na placu przy Straży Pożarnej)
– 84 RONDO RATAJE – … – Termalna – TERMY MALTAŃSKIE (wszystkie kursy w w/w godzinach – skrócenie trasy) Przejazd ul. Warszawską od ronda Śródka do ul. Św. Michała w obu kierunkach jezdnią południową
– 78, 83 Przejazd ul. Podwale i Hlonda w obu kierunkach jezdnią zachodnią
– 73, 85, 312, 320, 321, 323, 342 Przejazd ul. Podwale w obu kierunkach jezdnią zachodnią i śluzą na skrzyżowaniu ul. Hlonda/Zawady/Św. Wincentego.

Użyte w artykule zdjęcia: Bikelife- materiały prasowe, fb.com/poznan.antoninek - Gosia, maratomania.pl / materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz