Sport

Waterpolo Poznań rozgromiło na wyjeździe GKPW 59 Gorzów

KS Waterpolo Poznań - Legia Warszawa  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter
Termy Maltańskie - 3.04.2016 r.

Zawodnicy Waterpolo Poznań powtórzyli w Gorzowie w niedzielnym meczu wynik uzyskany w 3 kolejce tegorocznej Ekstraklasy. Podobnie jak w listopadzie ub.r. dwukrotnie wysoko pokonali zespół GKPW 59 Gorzów, zdobywając kolejne 6 punktów i ponownie aż 49 goli. Pierwsze spotkanie wygrali 1:24, mecz rewanżowy 3:25.

Poznańscy waterpoliści na 2 kolejki przed końcem sezonu tracą tylko 1 punkt do prowadzącej w tabeli Arkonii Szczecin. O ich szansie na złoty medal zadecyduje przedostatni dwumecz MPS, w którym 7 i 8 maja zmierzą się w Termach Maltańskich z aktualnym liderem Ekstraklasy.

Dwa zwycięstwa, 6 punktów oraz łącznie 49 bramek to rezultat niedzielnych zmagań poznańskich waterpolistów na gorzowskiej „Słowiance”. Oba spotkania przebiegały całkowicie pod dyktando poznaniaków, którzy wysoko wygrywali kolejne kwarty. W pierwszym meczu uzyskali aż 23-bramkową przewagę nad zespołem gości, zwyciężając 1:24.

Wieczorny rewanż nie przyniósł żadnych niespodzianek. Gracze Waterpolo Poznań nie oddali rywalom ani jednej kwarty i pewnie wygrali całe spotkanie 3:25. Najwięcej goli w dwumeczu zdobył nowy zawodnik Poznania – junior Alfy Gorzów Maciej Mruk, który aż 9 razy pokonał bramkarza gospodarzy i został obok Michała Kulisa z GKPW 59 MVP pierwszego meczu.

Najlepszym graczem meczu rewanżowego wybrano natomiast Oskara Szymonika, którzy strzelił gorzowianom łącznie 7 goli oraz ponownie Michała Kulisa. Poznaniacy zakończyli 8 kolejkę Ekstraklasy z 40 punktami na koncie i stratą zaledwie 1 punktu do tegorocznego lidera – Arkonii Szczecin. Drużyna ze Szczecina dwukrotnie pokonała w ten weekend w Łodzi aktualnego mistrza Polski – najpierw 8:9, a następnie po remisie 11:11, w rzutach karnych 1:3.

Spotkania w Gorzowie potwierdziły naszą wysoką formę – mówi Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan Waterpolo Poznań. – Jestem bardzo zadowolony z postawy naszego bramkarza Pawła Handze oraz wszystkich zawodników, w tym zwłaszcza debiutującego w zespole Macieja Mruka. Przed nami 3 tygodnie intensywnych przygotowań do – jak się okazuje -najważniejszych spotkań tegorocznej Ekstraklasy. Na początku maja czeka nas bardzo trudny dwumecz z Arkonią Szczecin, który na szczęście zagramy tym razem na własnym basenie. Jego wynik przesądzi o naszych szansach na mistrzostwo Polski. Sezon zakończymy w Łodzi spotkaniami z aktualnym mistrzem Polski, który traci po ostatniej kolejce 8 punktów do lidera i 7 punktów do naszego zespołu. Tak naprawdę wszystko może się jeszcze zdarzyć i w tej chwili nie wiadomo, jak trzy najlepsze drużyny polskiej ligi podzielą się miejscami na podium.

Piłka wodna powróci do Poznania 7 i 8 maja, kiedy to gracze Waterpolo Poznań zmierzą się w Termach Maltańskich ze swoim największym w tym sezonie rywalem – zespołem Arkonii Szczecin.

Wyniki, skład oraz zdobywcy bramek Waterpolo Poznań:

17 kwietnia, pierwszy mecz 8 kolejki MPS:

GKPW 59 Gorzów – Waterpolo Poznań 1:24 (1:4, 0:3, 0:8, 0:9)

Paweł Handze – bramkarz, Rafał Bocheński (4 gole), Tomasz Różycki (3 gole), Oskar Szymonik (3 gol), Bartłomiej Kowalewski, Eryk Kalinowski, Marcin Drula (2 gol), Jakub Goździak (2 gole), Artur Wróbel, Rafał Iwanowicz (1 gol), Piotr Cichy (2 gole), Eryk Dziaduk (1 gol), Maciej Mruk (6 goli).

Mecz rewanżowy:

GKPW 59 Gorzów – Waterpolo Poznań 3:25 (1:6, 0:6, 1:8, 1:5)
Paweł Handze – bramkarz, Rafał Bocheński (2 gole), Tomasz Różycki (2 gole), Oskar Szymonik (5 goli), Bartłomiej Kowalewski, Eryk Kalinowski (3 gole), Marcin Drula, Jakub Goździak (5 goli), Artur Wróbel (2 gole), Rafał Iwanowicz (1 gol), Piotr Cichy, Eryk Dziaduk (2 gole), Maciej Mruk (3 gole).

Trener: Jacek Maciąg

Termy Maltańskie - 3.04.2016 r.
Termy Maltańskie – 3.04.2016 r.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz