Lech Poznań – Piast Gliwice 2:2 (2:0)

6. Kolejka T-Mobile Ekstraklasy - Lech Poznań - Piast Gliwice  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Piłkarze Lecha Poznań podejmą dzisiaj drużynę Piasta Gliwice, wicelidera Ekstraklasy. Poznaniacy myśląc o pucharach muszą punktować w każdym meczu, jednak nie będzie to takie proste gdyż Piast jest jedną z trzech drużyn, z która w tym sezonie Lech jeszcze nie wygrał.

Walka o puchary nie rozstrzygnie się w meczu z Piastem, będzie trwała do ostatniej kolejki. To, czy w nich zagramy, zależy jednak tylko od nas – mówi trener Lecha Jan Urban.

Kadrowo Lech wygląda coraz lepiej. Do gry powrócili już Szymon Pawłowski i Dawid Kownacki, a treningi wznowili Maciej Wilusz i Gergo Lovrencsics. Z Piastem na pewno nie zagra tylko Kamil Jóźwiak, który doznał urazu mięśnia czworogłowego w meczu rezerw Kolejorza z Unią Swarzędz i przez kilka dni będzie musiał odpocząć.

KKS Lech Poznań

2 - 2

Piast Gliwice

• 19:52 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych.
  • 19:51 Wszystko wskazywało na to, że Lech wygra... ale tak było tylko w pierwszej połowie. Znowu poznaniacy zagrali tylko jedną połowę dobrze, by w drugiej oddać pola gościom, którzy nawet osłabieni bakiem jednego zawodnika byli bardzo groźni.
  • 90+3 Koniec spotkania. Wynik 2:2
  • 90+3 Obrona za wszelką cenę... i nie ma co się dziwić gościom. Wrzutki Lecha nic nie dały.
  • 90+1 Chaotyczne rozegranie Lecha, po którym Gajos strzela na bramkę Szmatuły. Bramkarz gości pewnie obronił.
  • 90' 3 minuty doliczonego czasu.
  • 89' Gwizdy wzmagają się na Bułgarskiej. Poznaniacy nie potrafią znaleźć sposobu na gości.
  • 86' Gajos powinien był to umieścić w bramce! Fakt, że kąt był ostry ale próba lobowania bramkarza piłką odchodzącą byłą kompletnie nietrafiona... piłka wylądowała na górnej siatce bramki.
  • 84' Zamieszanie w polu karnym gości! Piłka wrzucona wydawał się nie dojść Nicki Billego, a jednak. Zawodnik zwodem oszukał obrońcę i zdołał dośrodkować do Linettego, który potężnym strzałem huknął w kierunki bramki! Szmatuła nie dał rady złapać piłki ale nie wpuścił jej też do bramki.
  • 83' Arauuji ukarany za faul taktyczny w obronie.
  • 82' Goście mimo gry w osłabieniu są dobrze zorganizowani i nawet bez większych problemów przedostają się pod pole karne Lecha.
  • 82' Nie spodziewał się podania w polu karnym Kownacki... a Gajos jednak spróbował.
  • 80' Piast: Mak za Ziveca
  • 80' Lech: Gajos za Jevtića
  • 76' Martin Nespor głową skierował piłkę do bramki Burića, jednak piłka trafiła prosto w ręce poznańskiego bramkarza.
  • 74' Chwilę wcześniej Kownacki zmarnował okazję by rozegrać dalej piłkę w polu karnym... a miał wolnego Nickiego Bille.
  • 74' Kadar może mówić dużym szczęściu. Za faul został ukarany tylko żółtą kartką.
  • 73' Piast: Janowski za Brasića
  • 69' Kamil Vacek ukarany czerwoną kartką za faul na Dawidzie Kownackim! Vacek kopnął Kownackiego czubkiem buta w stopę.
  • 67' Lech: Kownacki za Trałkę
  • 66' Przecięte podanie Nicki Billego do Pawłowskiego w pole karne i nie udaje się oddać strzału poznaniakom. Jest za to rzut rożny.
  • 63' Widać kto tu jest wyżej w tabeli. Goście kolejny raz szybko i sprawnie przedostali się pod pole karne Lecha. Tym razem brakowało tylko wykończenia.
  • 60' Goście wyrównują! Fantastyczny strzał Patrika Mraza, który strzelał z lewego rogu pola karnego na dalszy słupek! Wynik 2:2
  • 59' Jevrić prostopadle zagrał piłkę do biegnącego tuż za linią obrońcą Pawlowskiego. Szkoda, że nie udało mu się dojść do tej piłki.
  • 57' Kamil Vacek minimalnie chybił strzelając w stronę bramki Lecha.
  • 55' Arajuuri w polu karnym próbował głową skierować piłkę do siatki ale mu się nie udało. Poprawiać próbował też Kamiński ale skończyło się wyjściu piłki po za linię końca boiska.
  • 53' Burić wyprzedza Barisića w polu karnym przechwytując wrzutkę do zawodnika gości.
  • 50' Sasa Zivec wpakował piłkę do bramki Burića! Lech nadal prowadzi z Piastem 2:1.
  • 49' Kamiński i Kadar wystawili wręcz piłkę przeciwnikowi, który bez namysłu strzelił... szczęśliwie w obrońcę.
  • 48' Nicki Bille strzelił wprost w Szmatułę.
  • 45' Rozpoczynamy drugą połowę spotkania.
  • 45' Piast: Nespor za Szeligę
  • 45' Koniec pierwszej części spotkania. Lech prowadzi z Piastem 2:0.
  • 37' Na dwa razy i jeeeeest! Nicki Bille będąc metr od piłki wślizgiem posłał ją do siatki po tym jak Szmatuła obronił potężny strzał Linettego! Lech Piast 2:0
  • 35' Uros Korun strzela z rzutu rożnego obok słupka. Burić asekurował piłkę mimo, że strzał nie mógł wpaść do bramki.
  • 34' Tetteh ukarany żółtą kartką.
  • 33' Pawłowski ładnie wypracował pozycję by podać Nickiego Bille. Poznański napastnik niestety strzelił ponad poprzeczką.
  • 31' Linetty potężnym strzałem trafia w spojenie bramki!
  • 27' Josip Barasić strzela zza linii 16 metra, Burić ładnie broni.
  • 24' Poznaniacy próbują, próbują... i póki co zagrożenia dla bramki nie ma.
  • 19' Wybiegający na przeciw Szmatule Nicki Bille minimalnie wolniejszy w polu karnym. Nici z akcji ale brawa zasłużone.
  • 12' Ładna wrzutka z rzutu rożnego w wykonaniu Jevtića. W polu karnym czekał już Nicki Bille, który minimalnie za wysoko posłał piłkę ponad spojeniem bramki.
  • 10' Błąd poznańskiej obrony. Przerzucona piłka na obrońcami do Ziveca, szybkie zgranie do kolegi i strzał wprost w Burića.
  • 8' Oj słabo Nicki Bille obsłużył podaniem Jevtića. Za słabe było to podanie by Szwajcar zdołał coś z tego zrobić. Szczęśliwie jest rzut rożny dla Lecha.
  • 5' Linettyyyy!!!!!!! Gol może nie był piękny, był wręcz ośmieszający dla Jakuba Szmatuły. Fakt jest faktem Lech prowadzi 1:0.
  • 4' Niezrozumienie Jevtića i Nickei Bille.. szkoda, bo tu mogła być groźna sytuacja.
  • 0' Pierwszy gwizdek sędziego za nami. Spotkanie rozpoczęte.
  • 17:58 Zawodnicy są już na murawie. Lech będzie rozpoczynał spotkanie grając na połowie od strony kotła.
  • 17:57 "Ludzi tłum przez miasto gna..." no aż takich tłumów na stadionie przy Bułgarskiej nie ma. Jednak nie ma się czemu dziwić, gdyż mecz rozgrywany jest w środku tygodnia.
  • 17:51 Dzień dobry. Witamy Państwa serdecznie z lekko pochmurnego Poznania. Przed nami mecz 32 kolejki Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań a wiceliderem tabeli, Piastem Gliwice.