Sport

Waterpolo powraca do Poznania

KS Waterpolo Poznań-Honvéd Budapeszt  Foto: Ewelina Jaśkowiak

Dwa brązowe i trzy srebrne medale Mistrzostw Polski Seniorów oraz cztery finały Pucharu Polski – z takim dorobkiem zawodnicy Waterpolo Poznań rozpoczynają kolejny sezon Mistrzostw Polski Seniorów w piłce wodnej. W sobotę, 22 października, aktualni wicemistrzowie Polski po raz szósty rozpoczną walkę o najwyższe podium Ekstraklasy. W pierwszym dwumeczu rozgrywek ligowych 2016/2017 zmierzą się na basenie Term Maltańskich z zespołem WTS Polonia Bytom. Wstęp na trybuny poznańskiego kompleksu jest bezpłatny.

Mecz przyjaźni. Polska - Węgry aby uczcić pamięć poznańskiego i węgierskiego czerwca 1956 roku.

W tegorocznych rozgrywkach Ekstraklasy, której pierwszą kolejkę zaplanowano na 22 i 23 października, wystąpi ponownie 6 drużyn. Poza zespołami z Poznania i Bytomia o tytuł mistrza Polski powalczą: Legia Warszawa, Arkonia Szczecin, GKPW 59 Gorzów oraz OCMER Uniwersytet Łódzki ŁSTW.

Pierwszy w tym sezonie mecz poznańskich waterpolistów odbędzie się w sobotę o g. 18:00. Niedzielny rewanż zaplanowano na g. 12:00. Poznaniacy rozegrają łącznie 20 spotkań ligowych, w tym połowę na własnym basenie. Mistrzostwa Polski Seniorów zakończą się oficjalnie 28 maja 2017 r. W ostatniej kolejce Ekstraklasy zawodnicy Waterpolo Poznań zmierzą się na wyjeździe z obecnym mistrzem Polski, zespołem Arkonii Szczecin.

Tegoroczny sezon zapowiada się niezwykle ciekawie. Składy drużyn bardzo się wyrównały i nastąpiły wzmocnienia zawodnikami zagranicznymi. Jestem jednak dobrej myśli co do występów naszego zespołu, gdyż już teraz widzimy duże efekty ciężkiej pracy, jaką wykonujemy na treningach. W najbliższy weekend czekają nas bardzo trudne mecze z Bytomiem, z którym na początku października zmierzyliśmy się w półfinale Pucharu Polski. Mimo wysokiej wygranej w Lublinie, nie lekceważymy naszego przeciwnika.– mówi Tomasz Różycki, prezes KS Waterpolo Poznań i kapitan zespołu seniorów.

Mecz przyjaźni. Polska - Węgry aby uczcić pamięć poznańskiego i węgierskiego czerwca 1956 roku.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter, Ewelina Jaśkowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz