Waterpolo: Remis na miarę Czerwca ’56

KS Waterpolo Poznań - Budapesti Honvéd Sport Egyesület  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter
Mecz przyjaźni. Polska - Węgry aby uczcić pamięć poznańskiego i węgierskiego czerwca 1956 roku.

W uroczystości związane z Poznańskim Czerwcem ’56 włączyli się także poznańscy piłkarze wodni, aktualni wicemistrzowie Polski, dzięki wsparciu Wydziału Sportu UMP zaprosili do naszego miasta zawodników legendarnego klubu sportowego z Węgier. Zespół Racionet Honvéd Budapeszt to wielokrotny mistrz kraju oraz jedna z najlepszych drużyn waterpolo na świecie. Przed spotkaniem w Termach Maltańskich polscy i węgierscy sportowcy wspólnie złożyli kwiaty pod Poznańskimi Krzyżami, oddając hołd bohaterom antykomunistycznych buntów 1956 roku w Polsce i na Węgrzech.

Początek meczu zapowiadał dominację gości nad poznaniakami. Na szczęście Paweł Wielogórski zdobył pierwszego gola i poznaniacy powoli mogli gonić swoich przeciwników. Pierwszą kwartę zakończyli remisem 4:4. W drugiej kwarcie poznaniakom udało się wyjść na prowadzenie, które utrzymywali prawie do samaego końca meczu. Na 7 sekund przed końcem spotkania Węgrzy trafili do bramki bronionej przez Pawła Handze. Mecz zakończył się remisem 12:12

To był zacięty pojedynek. W wodzie zobaczyliśmy pięciu zawodników pierwszego składu Honvédu. Nie ma co ukrywać, że są doskonali technicznie, ale my potrafimy nawiązać z nimi równą walkę. W końcówce popoełniliśmy kilka błędów, które kosztowały nas zwycięstwo – mówił po spotkaniu Tomasz Różycki kapitan KS Waterpolo Poznań.