Aglomeracja

Wakacyjna praca

Nielegalne plakatowanie  Foto: Straż Miejska Miasta Poznania

Nielegalne plakatowanie Foto: Straż Miejska Miasta PoznaniaMłodzież w trakcie wakacji w rozmaity sposób spędza wolny czas. Niekiedy formy wypoczynku uzależnione są od zasobności portfela rodziców. W sytuacjach, gdy pieniędzy brakuje, starsi uczniowie chwytają się różnych prac, nie zawsze legalnych.

Pozornie prostym zajęciem, na którym można zarobić pieniądze, jest roznoszenie ulotek i naklejanie plakatów. Pozornie, gdyż plakaty można umieszczać tylko w miejscach do tego przeznaczonych. Każde inne wymaga zgody zarządcy bądź właściciela. Osoby trudniące się plakatowaniem często nie zwracają uwagi na te ograniczenia i przyklejają afisze na słupach oświetleniowych, trakcji MPK, skrzyniach telefonicznych czy energetycznych.

Dwóch młodych chłopaków postanowili legalnie zarobić pieniądze. W tym celu podpisali umowę z firmą reklamową na roznoszenie ulotek i naklejanie plakatów. Pobrane afisze przyklejali wszędzie tam, gdzie wcześniej były już inne. Zauważył to operator monitoringu miejskiego i powiadomił dyżurnego straży miejskiej. Interweniujący strażnik wyjaśnił im zasady wynikające z przepisów prawa. Nieletni chłopcy oświadczyli, że nie zdawali sobie sprawy z tego, że robią coś nagannego i ściągnęli świeżo przyklejone plakaty. Strażnik o zdarzeniu poinformował rodziców chłopców i polecił im bezpieczniejsze zajęcie jakim jest roznoszenie ulotek reklamowych.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz