Aglomeracja

Potrącił pieszą, stracił prawo jazdy

Policja  Foto: © LepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Policja Foto: © LepszyPOZNAN.pl / Karolina KiragaPolicjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym zatrzymali prawo jazdy kierowcy volkswagena. Mężczyzna potrącił kobietę na przejściu dla pieszych.

Kierowca samochodu vw transporter potrącił pieszą prawidłowo przechodzącą po oznakowanym przejściu dla pieszych. Kobieta w wyniku uderzenia przewróciła się na jezdnię. Na miejsce natychmiast wezwano służby ratunkowe, które zabrały poszkodowaną do szpitala. Tam stwierdzono, że doznała ogólnych potłuczeń ciała. Jeszcze tego samego dnia opuściła szpital.

W rozmowie z kierowcą vw policjanci ustalili, że mężczyzna, nie zauważył pieszej. Z uwagi na rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego przez 32-latka policjanci ruchu drogowego poznańskiej komendy zatrzymali jego prawo jazdy. Mężczyzna będzie też odpowiadał za spowodowanie kolizji drogowej. Wobec kierującego może zostać również orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz