Sport

W sobotę 3 urodziny Term Maltańskich

Igrzyska Młodzieży Szkolnej - Termy Maltańskie  Foto: Termy Maltańskie / facebook

Igrzyska Młodzieży Szkolnej - Termy Maltańskie Foto: Termy Maltańskie / facebookMijają 3 lata od momentu otwarcia Term Maltańskich. Z tej okazji, w sobotę, na basenach sportowych odbędą się zawody pływackie.

Rano do rywalizacji przystąpią dzieci ze szkół podstawowych, emocjonującą konkurencją będzie zapewne sztafeta rodzinna na dystansie 2x25m w której młodzi pływacy będą wspierani przez rodziców.

W Termach obejrzeć będzie można także pokazy sportów wodnych. Aqua Fitness przeprowadzą profesjonalne instruktorki, a następnie swoje umiejętności zaprezentują zawodniczki pływania synchronicznego oraz skoczkowie do wody.

O godzinie 14 odbędzie się wyścig pływacki VIP-ów na dystansie 50m stylem dowolnym. Jak w każdym sportowym wydarzeniu w Poznaniu startował będzie prezydent Grobelny. Podziw, że znajduje jeszcze czas i siły na zarządzanie miastem.

Tuż po wyścigu VIP-ów rozpoczną się główne zawody z udziałem wielkich gwiazd pływania. Na starcie zobaczymy rekordzistki kraju z Aleksandrą Urbańczyk – Olejarczyk i Anną Dowgiert na czele. Wśród mężczyzn niekwestionowaną gwiazdą będzie multimedalista Paweł Korzeniowski. Poznaniacy będą ściskać kciuki za zawodnika Warty Poznań i olimpijczyka z Londynu Kacpra Majchrzaka. Zawodnicy i zawodniczki będą ścigać się w 12 konkurencjach na basenie 25m.

Urodziny zakończy wernisaż znanego poznańskiego rzeźbiarza i malarza Antoniego Walerycha, który rozpocznie się o godzinie 17:00 w holu basenów sportowych.

Wstęp na wszystkie zawody jest wolny.

Tak było podczas otwarcia Term Maltańskich:

Otwarcie Term Maltańskich - 16.10.2011 r. Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz