POZnań

W niedzielę otwarcie pływalni na Chwiałce!

Pływalnia Chwiałka  Foto: Adam Ciereszko / POSiR

Wodne zabawy w brodziku, frajda na zjeżdżalni i możliwość popływania w 50-metrowym basenie sportowym. W niedzielę 20 czerwca startuje pływalnia letnia Chwiałka. Dzień wcześniej obiekt będzie areną zawodów Enea Junior Poznań Triathlon.

Weekend zgodnie z prognozami zapowiada się upalnie, a Chwiałka to idealne miejsce by się ochłodzić – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. – Nad bezpieczeństwem użytkowników czuwają ratownicy. Wprowadziliśmy również zabezpieczenia związane z pandemią koronawirusa – dodaje.

Chwiałka będzie czynna codziennie od godziny 9.00 do 19.00. Przy ul. Jana Spychalskiego oprócz trzech basenów czekają na poznaniaków rozległe trawiaste pole biwakowe, boiska do siatkówki plażowej i stół do tenisa stołowego.

Basen 50-metrowy Chwiałka podczas zawodów triathlonowych fot. Bartosz Jasiński(2) Foto: Bartosz Jasiński / POSiR


Bilety wstępu, które upoważniają do korzystania z pływalni przez cały dzień (bez przerwy) kosztują 14 złotych (normalny) i 10 złotych (ulgowy). Z ulg mogą korzystać dzieci, młodzież szkolna, studenci do 26 roku życia oraz posiadacze Poznańskiej Złotej Karty Seniora. Dodatkowe zniżki czekają przy zakupie karnetu na 10 wejść, kosztuje on 126 zł (normalny) i 90 zł (ulgowy). Posiadaczom Karty Rodziny Dużej przysługuje 50-procentowa zniżka na bilety jednorazowe.

Pływalnia letnia Chwiałka będzie działała do końca sierpnia. Odwiedzając obiekt warto zwrócić uwagę na oznakowanie, które poinformuje nas o zasadach bezpiecznego korzystania z pływalni w czasie pandemii. Przy kasach i w przebieralniach pojawią się linie wyznaczające bezpieczny odstęp pomiędzy klientami, banery umieszczone na terenie pływalni przypomną o zasadach zachowania. Na obiekcie będą dostępne dozowniki z płynem do dezynfekcji dłoni. Pracownicy pływalni będą również dezynfekowali wykorzystywany na obiekcie sprzęt, m.in. szafki w przebieralniach i leżaki.

W tym roku jako pierwsi, jeszcze przed oficjalnym otwarciem, z pływalni na Chwiałce skorzystają zawodnicy Enea Junior Poznań Triathlonu. Dzieci w wieku 1-15 lat będą rywalizowały nie tylko w wodzie. Tereny otaczające baseny zamienią się w trasy rowerowe i biegowe. W zawodach zaplanowanych na sobotę 19 czerwca wystartuje 400 dzieci.

Drugi z basenów letnich POSiR, pływalnia letnia Kasprowicza na Łazarzu wystartuje w sobotę 26 czerwca.

Basen 50-metrowy Chwiałka podczas zawodów triathlonowych fot. Bartosz Jasiński Foto: Bartosz Jasiński / POSiR
Użyte w artykule zdjęcia: Adam Ciereszko / POSiR

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz