POZnań

Piątkowo. Odnowione miasteczko ruchu drogowego

Miasteczko Ruchu Drogowego  Foto: Jan Perz


W najbliższy poniedziałek nastąpi odbiór prac związanych z modernizacją Miasteczka Ruchu Drogowego w parku na os. Bolesława Chrobrego w rejonie Szkoły Podstawowej nr 17. To wyczekiwana przez najmłodszych inwestycja.

Na powierzchni prawie 1900 m kw. została ułożona nowa nawierzchnia bitumiczna oraz wymalowane zostało Miasteczko Ruchu Drogowego według nowej koncepcji. Wcześniejsza nawierzchnia placu zagrażała użytkownikom ze względu na liczne spękania, jak również nierówności, jakie pojawiły się w ostatnich dekadach – informuje radny Jacek Tomaszewski, przewodniczący Zarządu Osiedla Piątkowo.

Zmodernizowane MRD pozwoli na edukacje najmłodszych uczestników ruchu drogowego, jak również tych nieco starszych. W tym momencie kolejne pokolenie mieszkańców Piątkowa i Poznania może uczyć się poruszania się w przestrzeni miejskiej na rowerze. Przy okazji prac modernizacyjnych została powiększona donica brzozy która rośnie na terenie placu manewrowego. Dzięki temu zabiegowi pozwoli na dalszy rozwój drzewa.

Prace zostały sfinansowane ze środków Miasta Poznania w ramach planu wydatków Osiedla Piątkowo na 2020 i 2021 rok. Koszt prac wyniósł 190 tys. zł.

Użyte w artykule zdjęcia: Jan Perz

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz