Aglomeracja

Uwaga ślisko – samochód w rowie

wypadek pod Krotoszynem  Foto: PSP / Tomasz Niciejewski

Choć nie ma śniegu na drogach, to są miejsca bardzo śliskie. Niestety brak wyobraźni może skończyć się tak jak na drodze między Krotoszynem a Sulmierzycami. Warto pamiętać, że o tej porze roku droga prowadząca przez las może być śliska!

W sobotę kilka minut przed 15:00 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Krotoszynie dotarło zgłoszenie o samochodzie leżącym na dachu w przydrożnym rowie wypełnionym wodą. Na miejsce dość szybko przybywają strażacy oraz karetka Pogotowia Ratunkowego i Policja. Na miejscu inni kierowcy już wyciągali z przewróconego samochodu pechowego kierowcę.
Ratownicy udzielili pierwszej pomocy osobie poszkodowanej – relacjonuje mł. bryg. Tomasz Niciejewski – po przybyciu na miejsce Zespołu Pogotowia Ratunkowego osoba poszkodowana została przekazana lekarzowi i trafiła do krotoszyńskiego szpitala.

Przeszukano jeszcze najbliższą okolicę, by sprawdzić, czy nie ma innych poszkodowanych w tym wypadku. Wyciągnięto także z rowu samochód, oraz sprawdzono czy nie ma wycieku paliwa w pojeździe i na powierzchni wody. Cała akcja ratunkowa zajęła 40 minut.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz