POZnań

Uwaga, kolejne remonty na poznańskich ulicach.

Remonty dróg  Foto: ZDM

Dziś rozpoczyna się remonty nawierzchni na ulicy Ściegiennego oraz Marcelińskiej. Prace na Górczynie potrwają do kwietnia przyszłego roku. Ze sporymi utrudnieniami muszą się liczyć kierowcy a także pasażerowie miejskiej komunikacji.

Remonty dróg Foto: ZDMW trakcie prac budowlanych na Ściegiennego, na odcinku od ulicy Głogowskiej do ulicy Arciszewskiego wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni, chodników, wyremontowane zostaną zatoki autobusowe.

Prace drogowe realizowane będą etapami, tak by zminimalizować utrudnienia w ruchu. Roboty rozpoczynać się będą po porannym szczycie komunikacyjnym, od godz. 9.30.

Kierowcy muszą wziąć pod uwagę ograniczenia prędkości. Zmianie ulegnie także lokalizacja przystanków komunikacji miejskiej. Roboty prowadzone będą na południowej jezdni oraz chodniku. W pierwszym etapie wyłączony z ruchu kołowego zostanie zewnętrzny, prawy pas jezdni (po stronie cmentarza). Ruch w kierunku wiaduktu Górczyńskiego odbywał się będzie jednym pasem jezdni. Koniec prac budowlanych zaplanowano do końca kwietnia 2014 r.

Także dziś rozpoczyna się oczekiwany remont nawierzchni jezdni ulicy Marcelińskiej od Ostroroga do Przybyszewskiego.

Na ulicy zostanie wprowadzona nowa, tymczasowa organizacja ruchu. Obowiązywać będzie jeden kierunek ruchu – od ulicy Ostroroga do ulicy Przybyszewskiego, a także ograniczenie prędkości do 30 km na godzinę.

Kierowcy aut oraz autobusów MPK korzystać będą z objazdów ulicami: Przybyszewskiego, Grunwaldzką do Grochowskiej. Pojazdy o masie do 3,5 tony korzystać mogą z objazdów ulicami: Przybyszewskiego, Grunwaldzką oraz Ostroroga.

Jadący Szamotulską do ulicy Marcelińskiej będą mogli skręcić wyłącznie w lewo, zgodnie z obowiązującą, tymczasową organizacją ruchu. Jadący ulicą Przybyszewskiego nie będą mogli skręcić w ulicę Marcelińską. Jadący od ulicy Grunwaldzkiej będą mogli wykonać manewr zawracania na skrzyżowaniu Przybyszewskiego/ Marcelińska.

Jak zapowiada  ZDM w trakcie prowadzenia prac związanych z układaniem nawierzchni bitumicznej wystąpić mogą czasowe wyłączenia z ruchu. Nie będzie wówczas możliwy wyjazd z ulic: Zbąszyńskiej, Wolsztyńskiej, Grodziskiej, Szamotulskiej na ulicę Marcelińską. Remont ulic Marcelińskiej zaplanowano do końca listopada.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz