POZnań

Po sieciówkę do Kupca? Uwaga, punkt w nowej lokalizacji!

POK w Kupcu Poznańskim (1)  Foto: TD

Od dziś bilety komunikacji miejskiej możemy kupować w nowym – starym miejscu, w Kupcu Poznańskim. Kasy znajdują się w tym samym budynku, ale w innych pomieszczeniach, znacznie oddalonych od traktów pieszych. ZDM zapowiada także otwarcie wyremontowanego punktu na dworcu Sobieskiego. Rewolucją ma być zakup sieciówki przez Internet.

POK w Kupcu Poznańskim (1) Foto: TDChcąc poprawić obsługę klienta zdecydowaliśmy się na nieco zmienioną lokalizację w tak idealnym miejscu przesiadkowym jakim jest Kupiec Poznański. Zamiast dotychczasowych dwóch stanowisk, w nowym miejscu będą trzy, co powinno wpłynąć na wyższy standard. Pasażer będzie miał także gdzie usiąść, wypełniając np. wniosek na sieciówkę – mówi Bogusław Bajoński, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego.

We wtorek zostanie otwarty wyremontowany POK na Dworcu Sobieskiego. Odmalowane zostały także punkty na Śródce i Ratajach. Dyrektor Bajoński zapowiada otwarcie nowego, wielostanowiskowego punktu Obsługi Klienta na Dworcu, ale nie w nowym budynku – Zintegrowanym Centrum Komunikacyjnym, tylko przy wejściu od ulicy Głogowskiej.

Rewolucją w zapowiedziach poznańskiego ZTM ma być uruchomienie sprzedaży biletów przez Internet. Projekt jest integralną częścią systemu Poznańskiej Elektronicznej Karty Aglomeracyjnej. W sieci każdy użytkownik karty PEKA będzie mógł doładować swoją (t-portmonetkę), którą będzie opłacał przejazdy jednorazowe, ale także kupić bilet okresowy. Uruchomienie systemu planowane jest na pierwszą połowę 2014 roku.

POK W kupcu Foto: TD

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz