POZnań

Wycieczka na Kobylepole

Stacja kolejki w Kobylepolu  Foto: Stacja kolejki w Kobylepolu

Stacja kolejki w Kobylepolu Foto: Stacja kolejki w KobylepoluZapraszamy na kolejną wycieczkę po Poznaniu. Tym razem przewodnicy oprowadzą nas i opowiedzą o mało znanych historiach związanych z dawną wsią Kobylepole, które teraz jest częścią Poznania.

Tym razem zwiedzimy jedną ze wschodnich dzielnic miasta, dawną miejscowość Kobylepole, która weszła w skład Poznania w roku 1942 – zapowiada Piotr Ciesielski z Grupy Przewodników PoPoznaniu.pl – poznamy działalność patriotyczną rodziny Mycielskich, dawnych właścicieli dóbr kobylopolskich, znanych z powstania listopadowego i pracy organicznej.

Podczas wycieczki będziemy mieli również odkryć, gdzie znajdował się kiedyś browar, na którym obecnie buduje się nowoczesne osiedle oraz poszukamy pozostałości po dawnej kolejce wąskotorowej.

Podczas naszej wycieczki poznamy również tragiczne losy mieszkańców podczas II wojny światowej oraz losy powstającej w Polsce Ludowej parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – dodaje Piotr Ciesielski.

Wspólny spacer rozpocznie się na przystanku autobusowym os. Przemysława w stronę centrum w sobotę 23.11 o godzinie 13:00. Można tutaj dojechać autobusami linii 52, 55, 57 i 66. Zwiedzanie odbędzie się niezależnie od pogody i liczby uczestników.

Wycieczki nie są dotowane przez żadną instytucję ani sponsora dlatego na zakończenie, jeśli wycieczka się spodoba, przewodnik nagradzany jest napiwkiem – wyjaśnia Piotr Ciesielski – o jego wysokości każdy z uczestników decyduje sam.

Jakiś czas temu pisaliśmy już o Średzkiej Kolejce Wąskotorowej – jej historię i to co do dzisiaj po niej zostało możesz przeczytać tutaj.

Budynek dawnego dworca Średzkiej Kolei Powiatowej - ul. Folwarczna Foto: lepszyPOZNAN.pl / tab 10.1

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz