Dębiec Dębina Wilda

Utrudnienia na Czechosłowackiej – linie 71, 76, 243, 603

Zmiana przebiegu linii 71, 76, 243  Foto: ZTM

Jutro, tj w piątek 15 kwietnia – zaraz po porannym szczycie komunikacyjnym (ok. 9:00) na ulicę Czechosłowacką wkraczają ekipy drogowców. Na odcinku od ulicy Dolna Wilda do Chmielnej zostanie wymieniona nawierzchnia. Prace mają zakończyć się w sobotę 16 kwietnia. W związku z tymi pracami zmienione zostaną trasy autobusów linii nr 71, 76, 243 oraz 603 (tylko w sobotę) jadących w kierunku os. Debina (powrót w stronę centrum będzie wykonywany po stałych trasach).

Linia nr 71 (w stronę os. Dębina)
OS.WICHROWE WZGÓRZE – … – Wspólna – Dolna Wilda – OS.DĘBINA
Powrót po stałej trasie

Linia nr 76 (w stronę os. Dębina)
OS. JANA II SOBIESKIEGO – … – Piastowska – Dolna Wilda – OS. DĘBINA
Powrót po stałej trasie

Linia nr 243 (w stronę os. Dębina)
DWORZEC GŁÓWNY PKP – … – Wspólna – Dolna Wilda – OS.DĘBINA
Powrót po stałej trasie

Linia nr 603 (z centrum Poznania w stronę Luboń Lasek – dotyczy tylko kursów w sobotę)
UNIWERSYTET EKONOMICZNY – … – Droga Dębińska – Piastowska – Dolna Wilda – Wspólna – 28 Czerwca 1956 r. – DĘBIEC MAŁA PĘTLA – 28 Czerwca 1956 r. – Luboń, Armii Poznań – LUBOŃ LASEK
Powrót po stałej trasie

W związku z powyższym wzdłuż tras linii nr 71, 76 oraz 243 nieczynne będą przystanki w stronę os. Dębina: „Łozowa”, „Azaliowa”, „os. Dębina”. Na trasie objazdu (na ulicy Dolna Wilda) zlokalizowane zostaną dodatkowe przystanki: „Dolna Wilda” (za skrzyżowaniem z ulicą Czechosłowacką), „Osinowa” oraz „Platanowa”. Przystanek „os. Dębina” na czas objazdu zlokalizowany zostanie na wysokości stacji benzynowej (tylko dla wysiadających pasażerów).
Wszystkie sobotnie kursy autobusów na linii nr 603 (z wjazdem na pętlę Dębiec) zostaną skierowane objazdem przez ulicę Wspólną i 28 Czerwca. W dniu 15 kwietnia br. trasa linii nie ulega zmianie.
Pasażerom korzystającym do tej pory z przystanku „Łozowa” proponujemy wysiadanie na przystanku „Dolna Wilda”, natomiast dla osób korzystających z przystanku „Azaliowa” proponujemy wysiadanie na przystanku „Platanowa”.

Okresowe bilety trasowane zachowują swoją ważność na trasach objazdowych.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz