Strzeszyn

Uszkodzone rogatki na Biskupińskiej

Otwarte rogatki na przejeździe kolejowym przy ulicy Biskupińskiej  Foto: Andrzej Ant / Nieformalna Grupa Strzeszyńska

Od wczoraj mieszkańcy Strzeszyna informują o uszkodzonych rogatkach na ulicy Biskupińskiej. Na wykonanym przez Andrzeja zdjęciu, które umieszczono w sieci  nie widać znaku “Stój – rogatka uszkodzona“, co może powodować niebezpieczne sytuacje na tym przejeździe.

Dziś sytuacja nie jest lepsza, choć należy zauważyć, że pociągi zwalniają przy dojeździe do uszkodzonych rogatek.

O godzinie 10:26 stwierdziliśmy usterkę urządzeń na przejeździe kolejowo – drogowym przy ulicy Biskupińskiej. Na miejsce zostały skierowane służby techniczne – informuje Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych. W chwili obecnej przejazd jest już naprawiony – dodaje.

Od czerwca, na przejazdach kolejowych znajdują się specjalne naklejki. Na nich są trzy ciągi cyfr. Pierwszym z nich  jest unikalny numer danego skrzyżowania. kolejny, to numer alarmowy 112, a kolejny to numer do służb technicznych, którym można zgłosić problemy z rogatkami.

Według danych kampanii “Szlaban na ryzyko” w październiku 2018 roku w całej Polsce doszło do 16 wypadków i kolizji z udziałem pojazdów i pieszych na przejazdach/przejściach kolejowo-drogowych kat. A-E. Cztery osoby zginęły, a dwie osoby zostały ciężko ranne. W kraju mamy zlokalizowanych prawie 14 tysięcy takich przejść.

Użyte w artykule zdjęcia: Andrzej Ant / Nieformalna Grupa Strzeszyńska

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz