Aglomeracja Strzeszyn

Nowoczesny DPS na Strzeszynie

Projekt DPS-u na Strzeszynie  Foto: materiały prasowe

Przetarg na nową siedzibę Domu Pomocy Społecznej nr 1 został rozstrzygnięty. Wkrótce na Strzeszynie powstanie nowoczesny budynek, w którym będzie mogło zamieszkać aż 100 pensjonariuszy.

DPS nr 1 stanie przy ul. Żołnierzy Wyklętych i będzie nową siedzibą istniejącego już Domu Pomocy Społecznej przy ul. Bukowskiej. Za niemal 43 mln zł zbuduje go firma Budopol, zwycięzca rozstrzygniętego właśnie przetargu. Nowy, piętrowy budynek będzie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami i pozwoli na opiekę nad pensjonariuszami na najwyższym poziomie.

Nowy gmach, który zaprojektowano dla 100 pensjonariuszy, będzie miał dwie kondygnacje i użytkową piwnicę. Zostanie wyposażony w windy i będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a jego mieszkańcy otrzymają do dyspozycji znacznie większe niż w kamienicy przy ul. Bukowskiej pokoje – podkreśla Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Na parterze w przestronnych jedno i dwuosobowych pokojach zamieszka 40 osób. Znajdą się tam również pomieszczenia biurowe i administracyjne oraz kuchnia ze zmywalnią dostosowaną do potrzeb cateringu. Będzie też pokój gościnny oraz dzienny, jadalnia, pomocnicza kuchnia i dodatkowa łazienka, pralnia z suszarnią oraz przestrzenie wspólne z pracowniami, dyżurką oraz gabinetem doraźnej pomocy medycznej i zapleczem higieniczno-sanitarnym.

Na pierwszym piętrze przewidziano pokoje dla kolejnych 60 osób. Tu również do dyspozycji pensjonariuszy będą też wspólne przestrzenie z pracowniami, a także dyżurka, gabinet doraźnej pomocy medycznej i kaplica.

W piwnicy zaprojektowano zaplecze socjalne oraz higieniczno-sanitarne dla pracowników domu pomocy społecznej, pomieszczenia techniczne, magazynowe oraz 7 garaży.

Inwestycja ma być zakończona do końca 2021 roku.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz