Główna Komandoria Ostrów Tumski

Uroczystości pod Katedrą – będą tłumy i zmiany w ruchu

katedra poznańska  Foto: lepszyPOZNAN.pl / ag

katedra poznańska Foto: lepszyPOZNAN.pl / agPodczas czuwania modlitewnego i Mszy Świętej pod Katedrą wierni będą dziękować za beatyfikację Jana Pawła IINa Ostrowie Tumskim spodziewane są tłumy. Przygotować się na to muszą zarówno wierni udający się na Mszę, jak i kierowcy przejeżdżający obok Katedry.

Mszy, która zostanie odprawiona na ustawionym przed Katedrą ołtarzu, przewodniczyć będzie kardynał Józef Glemp.

Punktualnie o 18:00 rozpocznie się czuwanie modlitewne, prowadzone przez wiernych z parafii św. Rocha w Poznaniu. Około 18:40 z rezydencji arcybiskupów poznańskich wyruszy procesja liturgiczna. Msza św. rozpocznie się o 19:00.

Karol Wojtyła w poznańskiej Katedrze gościł wielokrotnie będąc jeszcze kardynałem. Już jako Papież spotkał się tutaj w 1983 roku z duchowieństwem.

zmiany wokol katedry Foto: ZDMZMIANY KOMUNIKACYJNE

Całkowicie zamknięta dla samochodów zostanie zamknięta ul. Panny Marii. Nie będzie można z niej korzystać od 18:00 do 22:00. Zamknięta będzie także ulica Zagórze, którą nie dojedziemy w okolice Katedry. Na ul. Wyszyńskiego na wysokości ul. Panny Marii i Wieżowej obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 40 km/h. Na ul. św. Wincentego obowiązywać będzie jeden kierunek ruchu od ul. Głównej.

Samochody będą mogły parkować na skrajnych pasach ruchu obu jezdni na ul. Prymasa Hlonda między ul. św. Wincentego do wysokości mostu nad rzeką Główną.

Na ul. św. Wincentego zorganizowane zostaną przystanki dla autobusów.

/

/

/

zmiany wokol katedry 2 Foto: ZDM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz