Antoninek Komandoria Malta Osiedle Warszawskie

Od dziś utrudnienia na Warszawskiej

Budowa dojazdu do Term Maltańskich  Foto: ZDM

Budowa dojazdu do Term Maltańskich Foto: ZDMTermy Maltańskie rosną jak na drożdżach. Dziś rozpoczną się prace związane z budową dojazdu do Term. Od dziś kierowcy będą musieli liczyć się z pewnymi utrudnieniami, które potrwają do 15 lipca.

Utrudnienia na ulicy Warszawskiej oznaczać będą poważne problemy z dojazdem do Osiedla Warszawskiego, Swarzędza i Antoninka. Zwłaszcza, że mieszkańcy tego ostatniego fyrtla już stoją w korkach spowodowanych robotami na ulicy Dymka.

Podczas prac przy Termach przebudowana zostanie istniejąca droga po południowej stronie ulicy Warszawskiej między św. Michała a Trocką, ulicy Trockiej między ulicami Warszawską i Wileńską, ulic Wileńskiej i Grodzieńskiej, budowie drogi stanowiącej bezpośredni dojazd do Term. Ulice te zostaną poszerzone, zbudowane będzie nowe oświetlenie drogowe. Zostaną także wprowadzone ułatwienia dla rowerzystów.

Przebudowana zostanie także ulica Krańcowa między Warszawską a Nowym Zoo.

Aby minimalizować utrudnienia w ruchu inwestycja została podzielona na dwa etapy. Na 15 lipca 2011 roku został wyznaczony termin zakończenia robót budowlanych związanych z dojazdem do Term a na 30 listopada 2011 roku pozostałych robót budowlanych.

Z jakimi utrudnieniami trzeba się będzie liczyć?

Zamknięty zostanie dla samochodów równoległa do Warszawskiej droga od ul. św. Michała do wjazdu do hotelu Novotel. By dojechać do hotelu trzeba będzie skorzystać z objazdu, który prowadzić będzie ulicami Krańcową, Grodzieniecką i Trocką.

Na samej ul. Warszawskiej samochody jadące w kierunku Antoninka będą miały do dyspozycji trzy zwężone pasy (pas ruchu jazdy w lewo, pas ruchu jazdy na wprost i pas ruchu jazdy na wprost i prawo skrętu). Zamknięty zostanie pas jezdni o długości 180 m na wprost i prawoskrętu przed skrzyżowaniem ul. Warszawskiej i św. Michała. W kierunku centrum natomiast przed skrzyżowaniem ul. Warszawskiej ze św. Michała zamknięty będzie pas o długości 180m na wprost i lewoskrętu. Ruch ulicą Warszawską w kierunku Centrum odbywał się będzie zatem dwoma pasami.

Na odcinku robót na ul. Warszawskiej obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 40 km/h.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz