Sport

Urban na kolejny rok w Lechu

Trener Lecha Poznań - Jan Urban  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

“Liczymy na to, że trener przywróci drużynie charakter” powiedział po podpisaniu nowej, rocznej, umowy z Janem Urbanem, wiceprezes Lecha Piotr Rutkowski. Obecny szkoleniowiec Kolejorza pracuje przy Bułgarskiej od października 2015 roku.

Za nami bardzo trudny sezon, w którym zaliczaliśmy wzloty i upadki. Niestety z naciskiem na to drugie, ale trenerowi udało się wydźwignąć zespół z dna tabeli, awansować do grupy mistrzowskiej i finału Pucharu Polski. Wiemy, że trener nie awansował do europejskich pucharów i jesteśmy zawiedzeni, że to się nie udało. Zasłużył jednak na prawdziwą szansę, chcemy by mógł w pełni przygotować drużynę do nowego sezonu – mówi wiceprezes Lecha, Piotr Rutkowski.

Najważniejszym zadaniem przed jakim stanie Jan Urban, to przebudowa zespołu. Jako, że Lech nie wystąpi w europejskich pucharach, to tak właśnie ma traktowana być gra w lidze – zapewniają władze klubu.

Wychowankowie Lecha podparci pracą ze szkoleniowcem i doświadczonymi piłkarzami, którzy zostaną przy Bułgarskiej, mają być znakiem rozpoznawczym klubu. Chcemy, by grali tu tacy zawodnicy, dla których kolejowy herb i niebiesko-białe barwy to coś bardzo ważnego – mówi wiceprezes Lecha, Piotr Rutkowski.

Poza wynikami sportowymi trener będzie też odpowiedzialny za wprowadzenie do pierwszego składu drużyny kolejnych młodych piłkarzy. Do tej pory za kadencji Urbana w Kolejorzu zadebiutowali już 18-letni Kamil Jóźwiak i 17-letni Robert Gumny.

Kamil Jóźwiak
Kamil Jóźwiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz