POZnań

Upały – powinniśmy pić dużo, dużo wody!

woda  Foto: sxc

Upały nie odpuszczają. Zdaniem meteorologów będziemy musieli je znosić jeszcze przez tydzień. Niestety, większość Polaków lekceważy konieczność częstego nawadniania organizmu, pijąc zbyt mało wody, lub wybierając niezdrowe napoje gazowane. Aby przypomnieć Poznaniakom o zdrowych nawykach, w mieście odbyła się akcja rozdawania darmowej wody.

Upały w PoznaniuJak wynika z badań TNS Polska, Rekomendowaną przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) ilość płynów (1,6 litra dziennie dla kobiet i 2 litry dla mężczyzn) pije jedynie 41 proc. Polek i 22 proc. Polaków. Co gorsza, woda stanowi jedynie 28% dziennie spożywanych płynów statystycznego Polaka.

Mogłoby się wydawać, że każdy jest świadomy tego, jak ważne przy wysokich temperaturach jest regularne picie wody. Niestety za tą świadomością nie podążają odpowiednie nawyki – mówi Radosław Pallach z firmy technologicznej Elephant, która zorganizowała akcję.

Od poniedziałku do czwartku rozdano aż 2500 butelek. Wodę można było otrzymać m.in. na ulicy Półwiejskiej, Placu Wielkopolskim i Starym Rynku. Na etykietach umieszczono podstawowe wskazówki na temat radzenia sobie z upałami.

Poza piciem wody istnieje jeszcze kilka metod na radzenie sobie z upałami. Eksperci zalecają unikanie przebywania na pełnym słońcu, szczególnie pomiędzy 11:00 a 15:00. Oprócz tego warto pamiętać o noszeniu ubrań w jasnych kolorach, które odbijają światło słoneczne.

Tagi:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz