Centrum

Nowy gmach Uniwersytetu Ekonomicznego prawie gotowy!

Wizualizacja  Foto: UEP

Dokładnie dwa lata temu rozpoczęła się budowa Centrum Edukacyjnego Usług Elektronicznych UEP. Nowy gmach Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu jest już prawie gotowy – do końca sierpnia zakończone zostaną wszystkie prace budowlane obiektu.

Wizualizacja Foto: UEPNa ulicy Towarowej w Poznaniu powstaje Centrum Edukacyjne Usług Elektronicznych o powierzchni blisko 15 tys. mkw. Wielkość nowego obiektu można porównać pod względem objętości budynku do wieżowca Collegium Altum – jego kubatura stanowi 75% kubatury wieżowca. Nowy gmach Uczelni nie będzie jednak kolejnym drapaczem chmur – składać będzie się z 5 kondygnacji nadziemnych i 2 kondygnacji podziemnych.

Obecnie w całym obiekcie trwają prace wykończeniowe. Na dziedzińcu wewnętrznym oraz przed budynkiem CEUE – na ul. Towarowej – prowadzone są roboty drogowe. W salach dydaktycznych i wykładowych montowane jest nowoczesne umeblowanie – informuje Iwona Cieślik z działu marketingu uczelni.

Nowy gmach Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu swoim wyglądem i fasadą będzie nawiązywał do otaczającej go zabudowy. W budynku znajdować się będą duże sale wykładowe, laboratoria, sale dydaktyczne oraz parking podziemny, który pomieści około 100 samochodów. W obiekcie swoją siedzibę będzie mieć Wydział Informatyki i Gospodarki Elektronicznej UEP. Zakończenie prac budowlanych, potwierdzone protokołem odbioru końcowego, planowane jest do 31 grudnia 2014 r.

Całkowita wartość projektu to ponad 57 mln zł – 80% kosztów związanych z budową CEUE pokryją środki, które udało się Uczelni pozyskać od Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Budowa Centrum Edukacyjnego UEP Foto: UEP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz