Antoninek Osiedle Warszawskie

Ulica Warszawska do remontu!

warszawska 1  Foto:

Ulica Warszawska zostanie wyremontowana między węzłem Antoninek i ulicą Mogileńską. Prace rozpoczną się w poniedziałek 7 października po porannym szczycie komunikacyjnym i potrwają aż 2 miesiące. Oznacza to utrudnienia dla kierowców na tej ruchliwej ulicy.

Zniszczony odcinek jezdni pomiędzy węzłem Antoninek i ulicą Mogileńską zostanie wyremontowany i wzmocniony. Prace rozpoczną się w poniedziałek 7 października po porannym szczycie komunikacyjnym. Będą prowadzone przez najbliższe dwa miesiące z przerwą na czas Wszystkich Świętych.

Nawierzchnia ulicy Warszawskiej, na części wlotowej do miasta, wymaga pilnego remontu i doskonale wiedzą o tym kierowcy, którzy korzystają z tej ważnej drogi wjazdowej i wyjazdowej z miasta – informuje poznański Zarząd Dróg Miejskich – k oleiny, spękania, ubytki w nawierzchni, zniszczone zatoki autobusowe tak dziś prezentuje się ulica o jednym z największych natężeń ruchu w mieście.

W godzinach szczytu Warszawską, która jest jedną z najdłuższych ulic w Poznania, przejeżdża nawet około 4.000 samochodów. By między innymi zminimalizować utrudnienia remont zostanie przeprowadzony etapami. Pierwszy zostanie wyremontowany odcinek jezdni północnej od węzła Antoninek do ulicy Mogileńskiej o długości 1,5 km. Frezowane będą zniszczone warstwy jezdni, wzmocniona zostanie konstrukcji asfaltowa a następnie ułożone będą nowe warstwy asfaltu.

Wyremontowane zostaną również dwie zatoki autobusowe, istniejące perony przystankowe, a także wymienione krawężniki, obrzeża jezdni. Wymienione będą również bariery ochronne w pasie rozdziału.

Prace będą prowadzone pod ruchem, a poszczególne fragment jezdni będą wygrodzone na czas remontu, a autobusy komunikacji publicznej będą kursowały bez zmian – dodają drogowcy – mając na uwadze okres Wszystkich Świętych, prace na jezdni zostaną wstrzymane od 26 października do 3 listopada, aby umożliwić dojazd do cmentarza na Miłostowie.

Użyte w artykule zdjęcia: ZDM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz