Antoninek

Skuter zakładnik!

Skuter zakładnik!  Foto: lepszyPOZNAN / tab

Oferta pojazdów wynajmowanych na minuty jest coraz bogatsza i coraz chętniej korzystamy z takiego sposobu poruszania się po Poznaniu. Niestety nie wszyscy robią to z poszanowaniem przepisów i nie zawsze myślą przy tym o innych użytkownikach dróg i chodników.

Możemy wypożyczyć rowery, samochody, skutery i hulajnogi elektryczne. Mamy coraz więcej możliwości. Najgłośniej chyba było o użytkownikach tych ostatnich jednośladów. Początkowo po zakończonej jeździe porzucali (dosłownie) hulajnogi byle gdzie i byle jak. Można się o nie było potknąć nieraz na środku chodnika czy ścieżki rowerowej. Teraz jest już w tym względzie nieco lepiej.

Grzeszki mniejsze i większe mają na swoim sumieniu również kierowcy samochodów wypożyczanych na minuty. Można je parkować w dowolnym miejscu wyznaczonej strefy nie martwiąc się o opłaty za parkowanie w granicach Strefy Płatnego Parkowania. W dowolnym, ale dozwolonym przepisami ruchu drogowego, o czym część kierowców zapominała. Kilka mandatów wystawionych za parkowanie na przejściu dla pieszych czy na trawniku było chyba dobrą lekcją, z której większość wyciągnęła wnioski.

Najciszej jest chyba o skuterach. Powodem wcale nie są ich cichutkie, elektryczne silniki. Na terenie Antoninka, w pobliżu przedszkola powstał nieformalny parking. Problem w tym, że pozostawiane tutaj skutery utrudniały wjazd do budynku, który może wydawać się opuszczony. Tak jednak nie jest, co rzeczywiście mógłby sugerować na przykład fatalny stan bramy, czy zakratowane drzwi do niewielkiego budynku.

Jego właściciel mając przez parkujące na wjeździe skutery problem z wjechaniem pod bramę, jeden z jednośladów z logo blinkee.city wprowadził za bramę i ją zamknął wywieszając karteczkę.

TEREN PRYWATNY PROSZĘ O NIESTAWIANIE SKUTERÓW.

To granica strefy, w której można pozostawić skuter. Warto może zaparkować kilka metrów dalej, na miejscach postojowych przy samym przedszkolu.  Oczywiście tak, by nie utrudniać życia chcącym tutaj zaparkować swoje samochody rodzicom przywożącym bądź odbierającym z przedszkola dzieci.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN / tab

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz