POZnań Stare Miasto

Ulica Św. Rocha przekazana wykonawcy

Św. Rocha przy Serafitek  Foto: materiały prasowe / ZDM

18 marca przekazano placu budowy wykonawcy, który przebuduje nieutwardzony odcinek ulicy. Prace potrwają do połowy lipca.

Obecnie odcinek ul. św. Rocha biegnący od skrzyżowania z ul. Serafitek w stronę mostu św. Rocha, to pozbawiona przejazdu gruntowa droga. Już wkrótce to się zmieni. Ulica zostanie utwardzona, wybudowane zostaną chodniki, odwodnienie i oświetlenie. Przebudowana zostanie także kanalizacja deszczowa. Ulica nadal pozostanie bez przejazdu, ale będzie zakończona zatoką do zawracania. Pomiędzy nią a ul. Kórnicką powstanie chodnik i droga rowerowa, która połączy się z istniejącą infrastrukturą na wysokości skrzyżowania z ul. Przystań. Wzdłuż wybudowanego odcinka ul. św. Rocha wyznaczone zostaną prostopadłe miejsca postojowe, a przy zatoce do zawracania miejsca równoległe.

W czwartek, 18 marca, wykonawca przejął plac budowy i rozpocznie prace przygotowawcze oraz roboty kanalizacyjne. Nie będzie możliwości parkowania w tym miejscu. Kierowcy powinni przeparkować swoje pojazdy, aby nie utrudniać prowadzenia prac.

Prace budowlane potrwają do połowy lipca br. Całkowity koszt inwestycji to ponad 950 tysięcy złotych.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / ZDM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz