Aglomeracja

Ulga z legitymacją jeszcze przez rok?

Karta PEKA  Foto: Karta PEKA

Karta PEKA Foto: Karta PEKADzięki wprowadzeniu PEKA miało poprawić się wiele elementów związanych z funkcjonowaniem komunikacji miejskiej. Jednym z takich udogodnień, miało być zapisanie ulgi na imiennej karcie. Jak zapowiada ZTM zamierza zwrócić się do Rady Miasta Poznania o przedłużenie okresu obowiązywania jej uchwały o kolejny rok.

Zgodnie z załącznikiem do Uchwały Rady Miasta Poznania dotyczącego ulg i zwolnień w transporcie publicznym do 31 grudnia 2014 roku, pasażerowie mający prawo do korzystania z wybranych ulg (głównie 50-proc.) oraz biletów specjalnych mogą dwojako zdecydować o sposobie potwierdzenia swojego uprawnienia (np. przy kupnie biletu lub w trakcie kontroli biletowej):
• poprzez okazanie stosowanego dokumentu wraz z ważnym dowodem tożsamości,
• poprzez okazanie imiennej karty PEKA z zapisanym na niej uprawnieniem

Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu przygotował propozycję wydłużenia obowiązywania załącznika. W najbliższym czasie dokument trafi do Rady Miasta Poznania – zapowiada Bartosz Trzebiatowski, rzecznik prasowy ZTM. Proponujemy przedłużenie powyższych zasad o 12 miesięcy, chcąc umożliwić kolejnym pasażerom wyrobienie imiennej karty PEKA i zapisanie na niej swoich uprawnień w dogodnym czasie – dodaje Trzebiatowski.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz