Aglomeracja

Katarzynki z MPK

Katarzynki 2011  Foto: Paweł Rychter

Katarzynki 2011 Foto: Paweł RychterJak co roku dzień świętej Katarzyny, która jest patronką wszystkich przewoźników chcemy spędzić wspólnie z naszymi pasażerami. W tym roku otwieramy dla nich drzwi do zajezdni tramwajowych, a wszyscy chętni będą mogli poprowadzić tramwaj siedząc za jego sterami. W planach mamy też konkurs na miłe, ciekawe wspomnienie z miejskiej podróży, w której nagrodą będzie iPAD i wynajem tramwaju na organizację swojej imprezy – zachęca MPK.

Drzwi otwarte do zajezdni przy ul. Madalińskiego i Fortecznej odbędą się dzisiaj – 23 listopada od godz. 12:00 do 16:00.

W zajezdni na Madalińskiego zostaną wyeksponowane najstarsze i najnowsze typy tramwajów i autobusów, a także pojazdy techniczne i ratownicze, które wykorzystywane są do obsługi wypadków i kolizji. Co pół godziny będzie przybyłych oprowadzał przewodnik, który na pożegnanie zajezdni przy ul. Madalińskiego, przypomni jej dzieje i przybliży każdy z eksponowanych pojazdów.

Niewątpliwie wielu poznaniaków uda się do zajezdni na ul. Fortecznej, by zasiąść za sterami tramwaju i pod czujnym okiem instruktora spróbować swoich sił jako jego motorniczy. Taka możliwość pojawia się zwykle tylko raz w roku – właśnie z okazji święta patronki przewoźników – i z takiej szansy skorzystać chce bardzo wiele osób. Przejazdom będzie towarzyszyła kwesta „Ratujmy stare bimby”, z której dochód przeznaczany jest na rewitalizację starego taboru.

Aby umożliwić wszystkim chętnym zwiedzenie obu zajezdni MPK uruchamia specjalną, bezpłatną linię tramwajową 23, która kursować będzie co pół godziny od 12:00 do 16:00 między tymi dwoma zajezdniami

Trasa: ZAJEZDNIA MADALIŃSKIEGO – Hetmańska – Starołęcka – ZAJEZDNIA FORTECZNA – Starołęcka – Zamenhofa – Jana Pawła II – Kórnicka – most Św. Rocha – Dowbora-Muśnickiego – Podgórna – Al. Marcinkowskiego – 27 Grudnia – GWARNA (makiety kolejowe Zespołu Szkół Komunikacji) – Święty Marcin – Podgórna – Strzelecka – Królowej Jadwigi – Górna Wilda – ZAJEZDNIA MADALIŃSKIEGO

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz