BizNews

Ulga dla poznańskich firm

Zamknięte sklepy na Świętym Marcinie  Foto: lepszyPOZNAN.pl / tab

Firmy działające w stolicy Wielkopolski mogą liczyć nie tylko na wsparcie rządowe, ale także pomoc ze strony Miasta Poznania. To między innymi możliwość obniżenia o połowę dotychczasowego czynszu.

Zdaniem władz miasta wprowadzona przez rząd tarcza antykryzysowa nie zapewnia wystarczającej pomocy, dlatego zdecydowano o dodatkowych działaniach mających wesprzeć lokalne firmy. Chodzi o najemców miejskich lokali.

To możliwość obniżenia o 50% dotychczasowego czynszu na okres 3 miesięcy w kwietniu, maju oraz czerwcu, a także możliwość potrącenia obniżonego czynszu oraz 50% opłat za media w okresie 3 miesięcy za kwiecień, maj, czerwiec z wpłaconej kaucji – informują miejscy urzędnicy – kaucja będzie musiała zostać uzupełniona do 30 kwietnia 2021 roku.

Jak czytamy w komunikacie  Urzędu Miasta w konsekwencji najemca będzie zobowiązany do zapłaty jedynie 50% opłat z tytułu mediów za te 3 miesiące tego roku. Nie są tej możliwości pozbawieni poznańscy przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe, które korzystają już wcześniej przedstawionych propozycji.

Wnioski mogą składać najemcy lokali użytkowych, którzy w dniu złożenia wniosku rozliczają się z podatku dochodowego na terenie Miasta Poznania, nie mieli na 29 lutego 2020 roku zaległości w płatności czynszu oraz udokumentują, że w porównaniu do stycznia i lutego 2020 roku w marcu uzyskali przychody niższe o co najmniej 25%.

Przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe, które nie spełniają jednego z powyższych warunków, również będą mogły liczyć na pomoc na podstawie indywidualnych porozumień – podkreślają urzędnicy.

 

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / tab

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz