Czerwonak

Trzeźwy poranek

Policja / radiowóz  Foto: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Policjanci z Komisariatu Policji w Czerwonaku przy wsparciu funkcjonariuszy ze Straży Miejskiej przeprowadzili działania pod nazwą „Trzeźwy Poranek”. Celem akcji mundurowych było wyeliminowanie z ruchu drogowego tych, którzy siadają za kierownicą po wypiciu alkoholu. Funkcjonariusze w trakcie akcji skontrolowali 50 pojazdów.

Działania „Trzeźwy Poranek” policjanci z Komisariatu Policji w Czerwonaku przeprowadzili we wtorek. Od wczesnych godzin porannych na terenie podległym komisariatowi funkcjonariusze skontrolowali 50 pojazdów. W działaniach wsparli ich funkcjonariusze Straży Miejskiej z Czerwonaka.

Poza sprawdzeniem trzeźwości kierujących policjanci zwracali uwagę na to czy w prawidłowy sposób przewożeni są pasażerowie w tym dzieci. Podczas rozmów z podróżującymi mundurowi wręczali ulotki informacyjne o tematyce ruchu drogowego oraz przypominali, że prowadząc pojazd każdy kierowca odpowiada nie tylko za siebie ale też za innych uczestników drogi – opisują policjanci.

Dobrą informacją z tego poranka jest fakt, że podczas działań mundurowi nie ujawnili nietrzeźwych kierowców. Co nie oznacza, że podobne akcje nie będą powtarzane.

Co zrobić kiedy widzimy nietrzeźwego kierującego? Jeśli mamy taką możliwość nie pozwólmy mu prowadzić auta.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz