Aglomeracja Czerwonak

Mobilne centrum nauki odwiedzi Koziegłowy

Planeta Energii prezentuje  Foto: Energa - materiały prasowe

Z dwudniową wizytą do Koziegłów przyjedzie mobilne centrum nauki „Planeta Energii”. W interaktywnym miasteczku będzie można dowiedzieć się jak wytworzyć prąd z cytryny i dlaczego elektryzują się włosy na głowie, zobaczyć także kosmiczny Energobus i wziąć udział w eksperymentach. Wstęp jest bezpłatny.

PlanetaNa fanów nowych technologii i ekologii czeka wiele atrakcji m.in. kosmiczny Energobus – mobilne laboratorium, fascynujące eksperymenty i doświadczenia prowadzone przez planetowych ekspertów, film 3D oraz liczne quizy i zabawy.

Najmłodsi będą mogli odwiedzić „Świat wtyczek elektrycznych”, gdzie poznaje się wtyczki z całego świata czy przejść labirynt elektryczny. W miasteczku dzieci znajdą także mnóstwo niecodziennych eksponatów, takich jak kula plazmowa (która pokazuje widowiskowe efekty wywoływane przez wysokie napięcie), induktor Ruhmkorffa (który generuje miniaturowe „pioruny”) czy maszynę elektrostatyczną (elektryzują się od niej włosy).

W naukowym centrum „Planeta Energii” wprowadzamy odwiedzających w świat energii elektrycznej – mówi dr Tomasz Rożek, fizyk, popularyzator nauki i ambasador programu „Planeta Energii”. – Poprzez zabawę uczymy jak bezpiecznie korzystać z prądu oraz przybliżamy zagrożenia związane z jego niewłaściwym użytkowaniem. Przekonujemy, jak ważne jest oszczędzanie energii i recykling śmieci.

Mobilne centrum nauki odwiedzi Koziegłowy w dniach 12 i 13 maja br. i zlokalizowane będzie na parkingu przy ul. Piłsudskiego. W godzinach 9:00 – 14:00 odwiedzać je będą dzieci z lokalnych szkół podstawowych, a od 15:00 do 18:00 otwarte będzie dla wszystkich chętnych. Wstęp wolny!

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz