Sport

Trzecia odsłona Wings For Life

Wings For Life World Run - Poznań 2015  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Trzecia edycja przełomowego globalnego biegu charytatywnego szykuje się do pobicia kilku rekordów: liczby uczestników, dystansu i zebranych pieniędzy. Na mapie pojawią się nowe lokalizacje, a za kierownicami Samochodów Pościgowych zasiądą znane osobistości.

Połączenie misji i pasji z innowacyjnym podejściem do imprezy biegowej sprawia, że Wings for Life World Run trzeci rok z rzędu przyciąga uwagę całego świata. Otwarto już rejestrację do udziału w wydarzeniu, które odbędzie się 8 maja 2016. Warto już zapisać tę datę w swoim kalendarzu biegowym. Zgłosić może się dosłownie każdy, zarówno początkujący, jak i zawodowi sportowcy, a także osoby poruszające się na standardowych wózkach inwalidzkich. Liczy się każdy uczestnik.

Pierwszy bieg Wings for Life World Run zorganizowano w 2014 roku w celu zebrania funduszy dla Fundacji Wings for Life. Impreza ta wprowadziła w życie ideę biegu synchronicznego, w ramach którego uczestnicy biegną jednocześnie w różnych zakątkach świata, oraz zupełnie nowy format rywalizacji obejmujący ruchomą metę w postaci Samochodu Pościgowego prowadzonego przez znaną osobę, który wyrusza na trasę z opóźnieniem i goni zawodników w stale rosnącym tempie. Ostatni mężczyzna i ostatnia kobieta na globalnej trasie zostają okrzyknięci Światowymi Mistrzami, jednak wszyscy uczestnicy mają osobiste cele i inspiracje, które są tak różnorodne i wyjątkowe, jak sami biegacze.

Sto procent opłat startowych zostaje przekazane na badania i projekty mające na celu odnalezienie metod leczenia urazów rdzenia kręgowego. Do tego przybliżą też dodatkowe datki ofiarowane przez sponsorów, uczestników Wings for Life World Run, ich rodziny i znajomych – wszyscy wspólnymi siłami chcą przyczynić się do zebrania jak największej sumy.

W 2015 roku w imprezie wystartowało 101 280 osób z 33 krajów. Uczestnicy pobiegli w 16 strefach czasowych i wspólnie zebrali imponującą sumę 4,2 miliona euro. Tytuł Światowej Mistrzyni Wings for Life World Run 2015 zdobyła Japonka Yuuko Watanabe, która pokonała dystans 56,33 km, natomiast Światowym Mistrzem ponownie został Lemawork Ketema z Etiopii, który tym razem przebiegł 79,9 km. Dzięki porywającej relacji na żywo widzowie na całym świecie mogli bacznie śledzić całe wydarzenie oraz poczuć radość, wysiłek i emocje biegaczy. Tak też będzie w 2016 roku.

Niezależnie od miejsca zamieszkania, biegacze mogą zgłosić się do udziału w dowolnie wybranej lokalizacji. Więcej informacji nt. rejestracji i lokalizacji znajdziesz na stronie www.wingsforlifeworldrun.com
Wings For Life World Run - Poznań 2015

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz