LE: Lech Poznań – ACF Fiorentina 0:2 (0:1)

25. kolejka T-Mobile Ekstraklasy - Lech Poznań - Legia Warszawa (najlepsi kibice na świecie)  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

W pierwszym starciu obu drużyn lechici sprawili dużą niespodziankę, wygrywając z Fiorentiną 2:1. Dzisiaj rozegrane zostanie drugie, grupowe spotkanie 4. kolejki Ligi Europy z Włochami ale tym razem w odbędzie się ono w Poznaniu. Z pewnością mecz nie będzie statyczny, bo i gościom, jak i gospodarzom zależeć będzie na dobrym wyniku. Początek meczu o godzinie 21.05.

Mistrzowie Polski od czasu zwycięstwa we Florencji nie przegrali żadnego spotkania. Piłkarze podkreślają, że był to dla nich moment przełomowy – co widać na boisku. Gra poznaniaków jest dużo lepsza, a przede wszystkim dużo więcej spokoju i opanowania widać w tym co pokazują na boisku.

W kadrze meczowej Lecha na pewno zabraknie Marcina Robaka. W ostatnim treningu przed meczem z cały zespołem trenowali już Dawid Kownacki oraz Piotr Kurbiel.

Czy trener Sousa wpuści dzisiaj na boisko Jakuba Błaszczykowskiego? Reprezentant Polski jest w kadrze meczowej ale czy zagra? To się okaże wieczorem.

Relacja na żywo z tego spotkania rozpocznie się o godzinie 21.05. Zapraszamy!

KKS Lech Poznań

0 - 2

ACF Fiorentina

• 22:57 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych.
  • 22:56 Lech przegrał, szkoda, ale na pewno nie ma się czego wstydzić. Kibice oklaskują poznańskich zawodników, co na pewno podtrzymuje na duchu.
  • 90+3 Koniec spotkania. Lech przegrywa z Fiorentiną 0:2.
  • 90+2 Pawłowski faulowany na środku boiska. Ostatnia akcja?
  • 90+1 Burić broni bardzo mocny strzał Kalinica z ostrego kąta.
  • 90' 3 minuty doliczonego do podstawowego czasu gry.
  • 88' Viola blisko trzeciej bramki! Dośrodkowanie a w polu karnym Kalinic, który nie doszedł do piłki.
  • 86' Alonso pomagał sobie ręką. Rzut wolny Lecha, w pole karne piłkę wrzucił Kędziora. Futbolówkę w stronę bramki kierował Gajos. Niestety strzał minimalnie niecelnie przeleciał nad poprzeczką.
  • 82' Błąd w środku pola skutkuje wyjściem dwóch zawodników gości za linię obrony. Burić wyjściem z bramki i próbą skrócenia dystansu niestety niewiele wskórał. Strzelcem bramki Josip Ilicic. Wynik 0:2
  • 81' Sędzia gwiżdże faul Lovrencsicsa.... którego znowu nie było.
  • 78' Fiorentina: Badeli za Suareza
  • 78' Lovrencsics potężnym strzałem kieruje piłkę w stronę bramki! Znowu obrońca zrobił swoje naciskając Węgra zmusił go do nieczystego uderzenia. Szkoda, bo kibice aż poderwali się z krzesełek.
  • 76' Lech: Gajos za Hamalainena
  • 73' Bardzo dobre odegranie Thomalli do Hamalainena na prostopadły strzał w stronę bramki. Niestety Fin nie zdołał dobrze złożyć się do strzału i przestrzelił ponad poprzeczką.
  • 72' Nieudana wrzutka Tomovica w pole karne Lecha - piłka ląduje za bramką.
  • 71' Lech: Thomalla za Tetteha
  • 71' Fiorentina: Alonso za Błaszyczkowskiego
  • 68' Najgroźniejsza akcja Lecha! Niestety Pawłowski nie zdołał dobrze zagrać w głąb pola karnego, by umożliwić wykończenie akcji.
  • 66' Piękne przejęcie Hamalaiena na połowie gości! Piłka trafia do Pawłowskiego, który podbiegł do pola karnego i oddał strzał... niestety naciskany przez obrońcę uderzył niedokładni i nie zagroził bramce Sepe.
  • 63' Fernandez próbował strzelać z dystansu - przestrzelił i to bardzo.
  • 61' Fiorentina: Kalinic za Rossiego
  • 59' Lech: Lovrencsics za Formellę
  • 58' Ilicic ogląda chyba za dużo filmów karate. Właśnie ośmieszył się próbując z półobrotu uderzyć piłkę w powietrzu, którą wyrzucono z autu.
  • 55' Kędziora ładnie wślizgiem wybija piłkę na rzut rożny, przecinając próbę dośrodkowanie w pole karne Lecha.
  • 54' Sędzia ma teleobiektyw w oczach. Tyłem do akcji widział co się dzieje po drugiej stronie boiska i odgwizduje spalonego Linettego. No to już zakrawa o skandal co robią dzisiaj sędziowie.
  • 52' Pawłowski nie zrozumiał się Hamalainenem. Bardzo ładna kilku podań na pierwsze zagranie i niestety poznański pomocnik nie dotarł do piłki.
  • 50' Linetty zaspał przy podaniu Formelli na połowie Lecha i piłkę przejmują goście.
  • 48' Ilicić leży na murawie po rzekomy starciu z Trałką... włoska piłka w całej krasie. Dzisiaj Josip nie może liczyć na zieloną kartkę fair play;)
  • 46' Bardzo dobre zachowanie Bruća, który przeciął wejście gości w pole karne.
  • 45' Druga połowa rozpoczęta.
  • 21:57 Trzeba niestety przyznać, że sędziowie dzisiaj wyjątkowo chętniej gwiżdżą na korzyść Fiorentiny, pomijając przewinienia gości względem Lecha. Czy to się zmieni w drugiej odsłonie meczu?
  • 21:52 Ostra wymiana zdań między Burićem, Trałką i sędziami po tym jak sędziują spotkanie. Na koniec po gwizdku faulowany był jeszcze Kędziora - jednak sędziowie pominęli ten fakt.
  • 45+1 Koniec pierwszej części spotkania. Do przerwy Lech przegrywa z Fiorentiną 0:1.
  • 45' 1 minuta doliczonego czasu.
  • 43' Podanie w pole karne do Pawłowskiego, gdzie pomocnik Lecha ma przed sobą już tylko Sepe... niestety spalony.
  • 42' Ilicic, z rzutu wolnego, pakuje piłkę do bramki, wprost w prawe okienko! Burić nie miał żadnych szans na obronę. Wynik 0:1.
  • 41' Sędzia dyktuje rzut wolny dla gości po rzekomym faulu Dariusza Dudki, który naszym zdaniem zgodnie z przepisami próbował odebrać piłkę przeciwnikowi.
  • 39' Bardzo dobrze zagrana piłka z rzutu wolnego przez Karola Linetty w pole karnego gdzie głową w stronę bramki futbolówkę posłał Tomek Kędziora! Jednak dobrze ustawiony Luigi Sepe pewnie obronił.
  • 37' Kilka gorzkich słów musiał powiedzieć Formella Tomovicowi, któremu aż gromy z oczy leciał w stronę poznańskiego zawodnika.
  • 36' Błędy najpierw w środku pola potem przy obronie dopuściły do groźnego dośrodkowania z linii końca boiska. Jednak dobrze ustawiony Burić łapie piłkę.
  • 32' Bardzo groźna sytuacja w polu karnym Violi! Wysokie podanie do Linettego, który był plecami odwrócony do bramki i do tego asekurowany przez obrońcę. Karol odwracając się nie zdołał już czysto uderzyć w piłkę i przestrzelił.
  • 31' Linetty wbiegając na połowę Fiorentiny zauważył Pawlowskiego po lewej stronie pola karnego. Podał wysoko do pomocnika, który podbiegł kilka kroków i strzelił. Szkoda, że niecelnie.
  • 29' Sędzia odgwizduje zagranie ręką Hamalainena... ale z naszej strony to nie wyglądało jak celowe zagranie.
  • 28' Rzut rożny dla Violi. Bezpiśrednia wrzutka w przed pole karne i pewna obrona Burića.
  • 27' Fernandez słabo się złożył i nieprecyzyjnie uderzył w piłkę. Burić bez większych problemów łapie piłkę przy murawie.
  • 25' Linetty ukarany kartką za faul.
  • 24' Formella kiksuje w polu karnym! Miał otwartą pozycję strzelecką ale nie opanował podania i przestrzelił.
  • 23' Na długi słupek strzelał Fernandez i minimalnie się pomylił.
  • 22' Bernardeschi złapany na spalonym.
  • 20' Groźne wejście Violi w pole karne Lecha Szczęśliwie udało się przerwać atak. Burić wybił piłkę po za pole karne.
  • 18' Współpraca Kamińskiego i Formelli w obronie skutkuje niedopuszczeniem ataku gości do pola karnego. Grę wznowi Burić.
  • 16' Strzał Trałki z rzutu wolnego zatrzymany przez mur. Poprawia jeszcze Kamiński - jego mocny strzał przedarł się w stronę bramki ale Sepe udało się złapać piłkę.
  • 15' Faulowany Linetty tuż przed linią pola karnego. Trzech zawodników przy piłce, Trałka, Pawłowski i Kamiński.
  • 14' Trałka wypatrzył daleko niepilnowanego Pawłowskiego biegnącego na połowie gości. Niestety akcja przerwana przez obronę.
  • 12' Strzał Fernandeza nie dolatuje do pola karnego, bo piłka odbija się od jednego z zawodników Lecha.
  • 10' Rossi sam na sam z bramkarzem Lecha. Burić jednak szybszy!
  • 9' Pawłowski płasko po murawie posłał bombę w stronę bramki. Niestety piłka minimalnie minęła słupek nie z tej strony.
  • 9' Rzut wolny dla Lecha, przy piłce Linetty.
  • 8' Pawłowski nabił zawodnika Violi i jest wyrzut z autu.
  • 7' Kadar ładnie wyłuskał piłkę wybijając ją na aut i przerywając akcję gości.
  • 7' Linetty za mocno wypuścił sobie piłkę i zmarnował okazję by zagrozić bramce Sepe.
  • 5' Kędziora przerwał bieg Fernandeza ale akcja gości trwa.
  • 3' Rzut rożny dla Violi.
  • 3' Vecino słabo strzela z dystansu. Burić nie miał problemów ze złapaniem piłki.
  • 2' Do piłki w polu karnym nie doszedł Bernardeschi.
  • 1' Biało niebiesko na murawie. Poznaniacy grają w niebieskich strojach a goście w białych.
  • 0' Turecki sędzia gwiżdże po raz pierwszy. Rozpoczynamy spotkanie.
  • 20:58 Tak jak się spodziewano na Bułgarskiej zobaczymy Jakuba Błaszczykowskiego, który zagra od pierwszej minuty.
  • 20:57 Jak się okazuje w osiemnastce meczowej poznaniaków nie pojawił się jednak Dawid Kownacki.
  • 20:52 Dobry wieczór! Niespełna 15 minut zostało do meczu Lecha z Fiorentiną. Coraz więcej kibiców na stadionie. Temperatura powietrza to 0 stopni ale temperatura na boisku na pewno będzie dużo wyższa.