POZnań

Triathlon w Poznaniu “zamknie” część ulic!

Super League Triathlon - dystans ¼ i sztafety  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Kilkaset osób weźmie udział w JBL Super League Triathlon Poznań. Oznacza to spore zmiany w organizacji ruchu, a więc i utrudnienia dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej w sobotę i niedzielę (18-19.09).

Start i meta znajdują się przy Jeziorze Maltańskim. Zawodnicy będą płynęli wpław, jechali na rowerze i wreszcie biegli. Jest kilka różnych dystansów w zależności od kategorii zawodów. Na liście startowej jest ponad 1.000 uczestników. Część trasy rywalizacji prowadzić będzie drogami, które zostaną zamknięte dla samochodów częściowo bądź całkowicie.

Nie będziemy mogli przejechać ulicami Krańcową na odcinku od ul. Wiankowej do ul. Warszawskiej, Warszawską od ul. Św. Michała aż do granic miasta Poznania, a także drogą krajową nr 92 do skrzyżowania ulic Poznańskiej i Rabowickiej w Swarzędzu Jasinie.

Na ulicach lub ich fragmentach, na których następuje wyłączenie lub ograniczenie ruchu drogowego, na wyznaczonych skrzyżowaniach czynne będą tak zwane śluzy zapewniające możliwość przejazdu w poprzek trasy rowerowej traithlonu – zapewniają organizatorzy imprezy.

Jadąc samochodem warto korzystać z nawigacji Waze, dzięki której będziemy mogli śledzić utrudnienia w ruchu podczas imprezy aktualizowane w czasie rzeczywistym.

Z utrudnieniami i zamknięciami ulic musimy się liczyć w sobotę (18.09) od 10:00 do 14:30, a także w niedzielę (19.08) od 7:00 do 15:00.

Śluzy, na których ruchem kierować będą policjanci zostały zlokalizowane na skrzyżowaniach ulic Warszawska/Krańcowa
Krańcowa/Wileńska/Czekalskie
Warszawska/Mogileńska
węzeł Antoninek
natomiast na drodze krajowej nr 92
Poznańska/Polna (Swarzędz]
Poznańska/Tabaki/Stawna (Swarzędz]
Poznańska/Sołecka (Jasin)
Poznańska/Rabowicka (Jasin).

Swoje trasy zmienią także autobusy linii 100, 157, 166 i 184.

Linia turystyczna nr 100 oraz linia nr 184 będą miały skrócone trasy do przystanku Termy Maltańskie, natomiast na liniach nr 157 i 166 autobusy będą kursować zmienionymi trasami przez osiedle Antoninek – informuje poznański Zarząd Transportu Miejskiego. 

Jeśli chcielibyśmy dojechać do Term Maltańskich będziemy mogli skorzystać z ul. Termalnej. Natomiast najwygodniejszym sposobem dojechania do Nowego Zoo będzie podróż Maltanką.

Super League Triathlon - dystans ¼ i sztafety Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter
Super League Triathlon - dystans ¼ i sztafety Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter
Użyte w artykule zdjęcia: Pawel Naskrent/maratomania.pl, materiały prasowe, lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz