POZnań

Punk szczepień na MTP zawiesza działalność

Labolatorium Johnson & Johnson, szczepionka  Foto: materiały prasowe / Johnson & Johnson

Największy punkt szczepień przeciw COVID-19 w Wielkopolsce, działający na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w Poznaniu, zawiesza działalność. Powodem jest malejąca liczba osób zgłaszającą się na szczepienia przeciw COVID-19 na terenie miasta Poznań.

Szczepienia przeciw COVID-19 prowadzone były tam od 11 stycznia. Za organizację pracy punktu odpowiadał Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

We wtorek naczelny lekarz szpitala dr hab. med. Szczepan Cofta powiedział, że punt szczepień na MTP zawiesza działalność. Powodem tej decyzji – jak wskazał – jest malejąca liczba osób zgłaszających się na szczepienia przeciw COVID-19 na terenie miasta Poznań.

Jak poinformowano na stronie internetowej szpitala, ostatnie planowe szczepienia dla osób, które zarejestrowały się na szczepienie, zostaną podane w środę 15 września.

Punkt chcemy przenieść, zgłaszamy przeniesienie tego punktu do szpitala na Szamarzewskiego i będziemy tam nadal szczepili. Duży punkt szczepień jest w tej chwili niepotrzebny – powiedział PAP Cofta.

We wtorek na stronach rządowych podano, że w pełni zaszczepionych – czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson – jest w Polsce ponad 19 mln 123 tys. osób.

źródło: (PAP)

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / Johnson & Johnson

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz