POZnań

To będzie największa na świecie lekcja pływania

Nauka pływania z Fregatą  Foto:

Czwartek 18 czerwca, punktualnie o 10:00. Właśnie w tym momencie w kilkudziesięciu krajach na całym świecie tysiące ludzi będą jednocześnie uczyć się pływać w ramach Największej Lekcji Pływania na Świecie. Także w największej poznańskiej pływalni – w Termach Maltańskich.

Największa Lekcja Pływania na Świecie odbywa się co roku w coraz większej liczbie krajów. Wydarzenie ma uświadomić rodziców jak ważną umiejętnością jest dla dzieci pływanie. Utonięcia są bowiem drugą główną przyczyną śmierci w wyniku nieszczęśliwych wypadków dzieci w wieku od 1 roku do 14 lat.

Od pierwszej lekcji w 2010 r. wzięło w corocznych imprezach wzięło udział 120 tys. osób. Tylko w ubiegłym – ponad 36 tys., w tym uczestnicy zajęć poznańskiej szkoły nauki pływania – Fregata Swimming

W tym roku także będzie okazja do pobicia rekordu Guinnessa i zebrania największej liczby osób, które o tej samej porze na świecie będą się uczyć pływania.

Udział w lekcji jest bezpłatny, a wiek uczestników bez ograniczeń. Start w czwartek, punktualnie o godz. 10.00. Zapisy na stronie organizatora.

Szkoła pływania Fregata Swimming

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz