BizNews

The Button czyli przycisk z poznańskiej firmy z prestiżową nagrodą

Fibaro the button  Foto: materiały prasowe

The Button, bezprzewodowy włącznik urządzeń i scen zaprojektowany przez poznańskiego producenta spółkę FIBARO – otrzymał CES 2017 Innovation Award. Nagroda jest jednym z najważniejszych wyróżnień światowego rynku elektroniki użytkowej.

Co roku do konkursu organizowanego przez stowarzyszenie Consumer Technology Association zgłaszane są najnowocześniejsze produkty z dziedziny elektroniki użytkowej. Ocenia je grupa renomowanych, niezależnych projektantów przemysłowych, inżynierów i przedstawicieli mediów, którzy nagradzają wyjątkowe osiągnięcia designu i technologii w 28 kategoriach.

FIBARO The Button to kontroler, który rozpoznaje aż sześć prostych akcji. Wystarczy już jedno kliknięcie, by np. podnieść rolety w sypialni, uruchomić ekspres do kawy i włączyć radio. Możliwe jest zaprogramowanie przycisku do różnego ułożenia rolet, gaszenia świateł czy włączania alarmu.

Przycisk może być używany przez dzieci, seniorów również jako narzędzie alarmujące w nagłych wypadkach. Wystarczy umieścić go tam, gdzie jest łatwo dostępny i zaprogramować go na tryb paniki. Za pomocą jednego przycisku rozpocznie scenę „pogotowia” wysyłając powiadomienie na dowolnie wybrane urządzenie.

To kolejne wyróżnienie poznańskiego producenta na targach CES. 2 lata temu, CES 2015 Innovation Award otrzymał Motion Sensor – niewielkich rozmiarów urządzenie, które poza detekcją ruchu, przekazuje również informację o aktualnej temperaturze, poziomie natężenia światła, a za sprawą wbudowanego akcelerometru może powiadamiać o zmianie swojego położenia lub na przykład o trzęsieniu ziemi.

Wystawa wszystkich nagrodzonych produktów odbędzie się dniach 5 – 8 stycznia 2017 roku w Las Vegas, podczas największych na świecie targów elektroniki użytkowej Consumer Electronics Show 2017.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz