POZnań

Tarpan na Motor Show

Tarpan na Motor Show  Foto: MPK

Podczas targów Motor Show można było obejrzeć cuda motoryzacji m.in. Maserati Ghibli, Porsche Macan, Rolls-Royce’a Wraith, Alfa Romeo 4C,, a wśród nich także Tarpana 239D. Zielony podnośnik koszowy wykorzystywany przez poznańskie MPK wystąpił podczas promocji książki „Od Tarpana do Volkswagena”.

Na co dzień pojazd służy do wykonywania prac na wysokościach z możliwością podnoszenia do 9 metrów. Podnośnik typu P-100 ma udźwig 150 kg. Mimo sędziwego wieku nadal służy miastu i idealnie nadawał się do promocji publikacji „Od Tarpana do Volkswagena”.

Książka przygotowana przez Wydawnictwo Miejskie to bogato ilustrowany zbiór wspomnień o czasach, gdy w Antoninku produkowane były tarpany. O latach świetności Fabryki Samochodów Rolniczych, o sukcesach samochodów produkowanych w Poznaniu i o wydarzeniach, które doprowadziły do tego, że dzisiaj w przy ul. Warszawskiej montowane są volkswageny opowiadają pracownicy fabryki, a także ci, którzy na co dzień korzystali z tarpanów” – czytamy w opisie książki.

Publikację, z dołączoną płytą DVD można kupić w internetowym sklepie wydawnictwa.

Tarpan na Motor Show Foto: MPK

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz


  • Ta książka to jakieś pomylenie. Spowiedź b. dyrektorków tarpana z czasów komuny. Sam Zbowid, ormo, pzpr. O samochodzie nic. Już ją wyrzuciłem.