POZnań

Poznań jest z Ciebie dumny

Rozliczenie PIT  Foto:

Rozliczenie PIT

Poznań chce zawalczyć o bejmy osób, które mieszkają w naszym mieście, ale nie są tutaj zameldowane. Miasto Poznań specjalną kampanią chce zachęcić te osoby, aby złożyły deklaracjie PIT własnie tutaj.

Warto sobie uzmysłowić, że to od tego zależy, z czego w Poznaniu będzie można korzystać, im więcej osób zdecyduje się płacić podatki w Poznaniu, tym większy będzie budżet na drogi, oświatę, czy zieleń miejską – podkreśla Prezydent Miasta Ryszard Grobelny – płacenie podatków w Poznaniu ma więc na celu służyć dobru wspólnemu wszystkich mieszkańców Poznania.

Urzędnicy chcą przekonać wszystkich, którzy tu mieszkają, studiują i pracują, korzystają z transportu miejskiego, przedszkoli czy żłobków. Wiele z tych osób płaci podatki w miejscu zameldowania lub rodzinnych miejscowościach – dodaje Paweł Marciniak z Urzędu Miasta – założeniem kampanii jest przekonanie tej grupy osób do złożenia deklaracji PIT w Poznaniu oraz przedstawienie wymiernych korzyści takiego działania.

Została już uruchomiona specjalna strona internetowa mojpodatek.poznan.pl, na której po wpisaniu swojego miesięcznego wynagrodzenia system automatycznie wyliczy jaka kwota zasili poszczególny obszar funkcjonowania miasta. Każdy będzie miał dzięki temu możliwość sprawdzenia jaka część pieniędzy z jego podatku została przeznaczona na transport, oświatę lub kulturę.

Zakładając, że zarabiasz 1650 zł brutto (pensja minimalna wynosi obecnie 1680 zł brutto) do budżetu miasta w ciągu miesiąca trafia 38,06 zł. Z tej kwoty 11,20 zł trafia na oświatę i wychowanie, 11,02 zł na transport i komunikację, 4,04 zł na ochronę zdrowia o pomoc społeczną, 1,48 zł na kulturę i ochronę dziedzictwa kulturowego 1,86 zł na administrację, 0,43 zł na sport i rekreację i 0,43 zł na gospodarkę mieszkaniową i wykup gruntów.

Dla tych, którzy zapłacą podatek w Poznaniu przygotowano również konkurs z nagrodami.

Kampanię „Zapłać podatek w Poznaniu” rozpocznie dziś prezydent Poznania Ryszard Grobelny, który w parku Sołackim od godziny 12:00 będzie rozdawać ulotki zachęcające spacerujących do płacenia podatków w Poznaniu.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz