Grunwald

Targowisko na Świcie będzie jak nowe

Jest pomysł na Świt  Foto: Decone

Remont targowiska na Świcie ma się rozpocząć na początku lutego 2018 roku. Znane są już projekty, ale konieczny jest jeszcze wybór wykonawcy całej inwestycji, która potrwa kilka miesięcy. Ogłoszony dzisiaj przetarg ma się rozstrzygnąć pod koniec stycznia.

O konsultacjach i wyborze zwycięskiego projektu koncepcji na nowe zagospodarowanie targowiska na Świcie pisaliśmy tutaj w październiku 2015 roku. Wybrana wtedy przez jury praca konkursowe była dopiero wstępną koncepcją planowanych tutaj zmian.

Rynek, który zajmuje około 3.000 m², działa tutaj od 1989 roku. Po kapitalnym remoncie zyska nową nawierzchnię. Powstaną też nowe pawilony handlowe. Dziewięć z nich o powierzchni 15 m² i siedem o powierzchni 30 m². Będą także nowe stragany cztero- oraz dwustanowiskowe. Podczas prowadzonych prac wybudowana zostanie nowa infrastruktura techniczna podziemna i naziemna.

Powstanie nowy śmietnik i wyznaczone zostaną miejsca postojowe – wyjaśnia Robert Mańczak ze spółki Targowiska – Zakład Komunalny wybuduje na rynku toaletę publiczną.

Osiedlowy ryneczek zostanie także wyposażony w monitoring. Przybędzie również część rekreacyjna z niską i wysoką zielenią. Prace rozpocząć się mają na początku lutego 2018 roku i prowadzone etapami. Dzięki temu zawsze część rynku będzie czynna. Całość remontu ma się zakończyć najpóźniej do końca pierwszego półrocza przyszłego roku.

Użyte w artykule zdjęcia: Decone,

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz