BizNews

Targi ITM Industry Europe

MTP - idok na iglicę  Foto: materiały prasowe

Jak wynika z danych Eurostatu, polska produkcja przemysłowa spadła w czerwcu o 4,4 proc. rok do roku – i jest to jeden z najlepszych wyników – w porównaniu do 14 proc. spadków odnotowanych przez Niemcy, Portugalię, Hiszpanię czy Włochy. O dających już realne wsparcie, ale również planowanych funduszach i narzędziach dla polskiego przemysłu mierzącego się ze spowolnieniem gospodarczym – dyskutować będą przedstawiciele polskiego rządu, biznesu oraz instytucji finansowych i doradczych – w ramach inicjatywy Industry NEXT. The New Reality.

Industry NEXT. The New Reality – pierwsza tego typu platforma dyskusji oraz prezentacji rozwiązań dla przemysłu mierzącego się z nową rzeczywistością wywołaną COVID-19 – odbędzie się 3 listopada br. podczas największych targów przemysłowych ITM Industry Europe 2020 w Poznaniu.

W związku z zamrożeniem działalności części przedsiębiorstw na czas walki z koronawirusem, jak również koniecznością poniesienia nakładów inwestycyjnych ukierunkowanych na poprawę wydajności i konkurencyjności polskiego przemysłu – pierwsza części Kongresu zostanie poświęcona programom wsparcia oraz funduszom zapewniającym firmom płynność finansową w okresie poważnych zakłóceń w gospodarce. O tarczy antykryzysowej oraz rozwiązaniach proinwestycyjnych dla Przemysłu 4.0 dyskutować będą przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Banku Gospodarstwa Krajowego oraz Agencji Rozwoju Przemysłu.

Wpływ COVID-19 i recesji na świat danych – tak kluczowy dla Przemysłu 4.0 – będzie tematem dyskusji pt. Polska Dolina Cyfrowa, która będzie toczyła się w gronie przedstawicieli Microsoft Polska oraz Banku PKO BP. O dojrzałości cyfrowej – czyli jak uodpornić przemysł na kryzys oraz jak automatyzacja ratuje przed kryzysem – będą dyskutowali natomiast zarządzający takimi gigantami jak Siemens Polska, ABB, South Bay Solutions, Europa Systems oraz przedstawiciele Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości.

Podczas drugiej części Kongresu głos zabiorą przedstawiciele biznesu, którzy dzięki wdrożeniu robotyzacji oraz automatyzacji procesów – w odpowiedzi na diametralną zmianę warunków prowadzenia działalności – zyskali podwójnie. Prezentacja case study zastosowania rozwiązań Przemysłu 4.0 i internetu rzeczy w dobie COVID-19 oraz benefitów biznesowo-wizerunkowych dla firm potrafiących dostosować działalność do realiów nowej rzeczywistości.

Kongres Industry NEXT. The New Reality będzie częścią tegorocznych ITM Industry Europe – wiodących targów kompleksowo prezentujących ofertę polskiego i światowego przemysłu, których produkty i usługi są zgodne z ideą Przemysłu 4.0. To wydarzenie skupiające rokrocznie tysiąc wystawców – liderów sektora innowacji z 26 krajów, które odwiedza ok. 20 tysięcy profesjonalistów branży przemysłowej. To kluczowe miejsce spotkań i wymiany technologicznych doświadczeń wystawców z całego świata, profesjonalistów z zakresu automatyzacji produkcji, metalurgii i obróbki metali. To również platforma prezentacji nowoczesnych maszyn i technologii oraz bogaty program wydarzeń towarzyszących – w tym dzień warsztatowy dla przedsiębiorców oraz hackathon. W 2020 r. targi zostaną zorganizowane po raz 92. w dniach 3 – 6 listopada na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W zależności od rozwoju sytuacji epidemicznej w Polsce – Kongres odbędzie się w formule tradycyjnej, hybrydowej bądź online.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz