BizNews

Kamper Volkswagena nr 2500

Volkswagen Poznań zakład w Białężycach k. Wrześni  Foto: materiały prasowe / Rafal Pijanski

Z taśmy produkcyjnej fabryki Volkswagena w Białężycach koło Wrześni zjechał kamper grand california z numerem 2500. Samochód trafi do indywidualnego klienta w Niemczech. Seryjna produkcja tego kampera rozpoczęła się w polskich zakładach Volkswagena wiosną ubiegłego roku. Tysięczny egzemplarz tego modelu wyjechał z fabryki w listopadzie ubiegłego roku.

Grand california, która otrzymała numer 2500, zamówiona została przez indywidualnego klienta z Niemiec. Wyposażono ją w wysokoprężny silnik 2.0 TDI o mocy 130 kW i w ośmiobiegową, automatyczną skrzynię biegów. Wybrany przez klienta kolor lakieru nadwozia to srebrno – szary. Ponadto na pokładzie tego egzemplarza znaleźć można instalację i sprzęt do odbioru telewizji satelitarnej, postojową klimatyzację funkcjonującą po podłączeniu jej do źródła 230 V, montowane na dachu panele słoneczne, punkt dostępu do internetu – hotspot oraz system Discovery Media z ośmiocalowym ekranem dotykowym.

Nasza fabryka jest jedyną w Grupie Volkswagen produkującą model grand california – mówi Stefanie Hegels, dyrektor fabryki. (…) Zakład w Białężycach znany jest w całej Grupie Volkswagen z tego, że wykonuje zabudowy specjalne, zgodne z indywidualnymi potrzebami klienta. W tej chwili blisko ¼ naszej produkcji stanowią takie właśnie pojazdy, a najnowsza grand california jest tego najlepszym przykładem.”

W ubiegłym roku na potrzeby produkcji tego modelu, w obszarze zabudów specjalnych Customized Solution powstała dedykowana linia montażowa. Produkcja liniowa obejmuje montaż dachu, modyfikacje karoserii oraz montaż końcowy elementów wyposażenia.

Czas montażu wyposażenia w przypadku egzemplarza z numerem 2500 wyniósł 24 roboczogodziny, a każdy pojazd to blisko 1000 specjalnych części do zabudowy. Samochód wyposażany jest m.in. w kuchnię z kuchenką gazową, zlewozmywakiem i lodówką, ogrzewanie wnętrza i podgrzewanie wody, łazienkę z prysznicem i toaletą oraz zbiornik na czystą i brudną wodę.

Model grand california oferowany jest w dwóch wersjach 600 i 680. Wersja 600, w odróżnieniu do wersji 680, wyposażona jest dodatkowo w panoramiczny dach, pod którym znajduje się drugie łóżko, idealne dla dzieci. Przestronne wnętrze auta i wbudowane ogrzewanie postojowe, pozwalają na komfortową podróż bez względu na pogodę.

Głównymi rynkami zbytu dla tego modelu kampera są: Niemcy, Hiszpania i Wielka Brytania. Polska znajduje się na dobrym, piątym miejscu jeśli chodzi o sprzedaż tego modelu, wyprzedzając np. Szwecję, Francję czy Włochy.

Samochód ten jest seryjnie wyposażony w system automatycznego hamowania po kolizji oraz elektromechaniczny układ wspomagania kierownicy.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe, materiały prasowe /Rafał Pijański, materiały prasowe / Rafał Pijański, materiały prasowe / Rafal Pijanski

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz