K U L T U R A

Szykuje się największy taneczny happening

Dancing Poznań na płycie Starego Rynku - 24.08.2012 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Jutro w Poznaniu rozpoczynają się warsztaty tańca współczesnego, jedna z największych tego typu imprez w Europie. W ramach XI Festiwalu Teatrów Tańca w zajęciach udział weźmie ponad 600 osób, które będzie poznawać tajniki 40 technik tańca pod okiem 29 pedagogów z całego świata.

Dancing Poznań na płycie Starego Rynku - 24.08.2012 r. Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł RychterDancing Poznań to nie tylko warsztaty, ale także pokazy teatrów tańca z całego świata. W tym roku na dwóch poznańskich scenach zostaną pokazane spektakle m.in. zespołów z Islandii: sławnego Iceland Dance Company i Melkorki Sigridur Magnusdottir a także wykonawców z Sopotu i Kielc. Nie zabraknie oczywiście Polskiego Teatru Tańca, będzie także spektakl dyplomowy Wydziału Teatru Tańca krakowskiego PWST.

Przedostatniego dnia imprezy odbędzie się również pokaz uczestników Coaching Project, pracujących pod okiem Stiana Danielsena, członka norweskiego zespołu Jo Strømgren Kompani.

Dancing Poznań to także szereg imprez towarzyszących. Wśród nich cieszący się ogromną popularnością happening, przygotowywany przez Daniel Stryjeckiego, solistę PTT.

Finał zaplanowanej przez niego akcji będzie można zobaczyć w najbliższy czwartek, 21 sierpnia o godz. 20:10 na płycie Starego Rynku. Odbędą się również spotkania autorskie, wystawa fotograficzna oraz wieczorne imprezy taneczne.

Dancing Poznań 2010: "Chopin - Fresh Fruits" Foto: Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz