DLA STUDENTA

Szykuje się impreza – ale dla programistów!

Hakaton  Foto: UEP

W przyszłym tygodniu wystartuje druga edycja jednej z największych polskich imprez programistycznych – hackathonu BrainCode Mobi przygotowana przez Allegro przy współpracy z najlepszymi uczelniami w Polsce. Przedsięwzięcie odbywać się będzie jednocześnie w czterech miastach: w Poznaniu Krakowie, Toruniu oraz Warszawie.

Hakaton Foto: UEPUczestnicy hackatonu, czyli maratonu programowania dla informatyków, będą w czteroosobowych zespołach rywalizować w tworzeniu aplikacji mobilnych. Informatycy będą mogli uzyskać wsparcie profesjonalni mentorów, a wszystkie projekty ocenią doświadczeni jurorzy – zarówno w kwestiach technicznych, jak i biznesowych.

Najlepsze projekty zostaną wyróżnione podczas finału. Dla programistów to także szansa na zaprezentowanie się przedstawicielom inkubatorów przedsiębiorczości.

Do drugiej edycji BrainCode Mobi mogą zgłaszać się wszyscy zainteresowani tworzeniem aplikacji mobilnych: początkujący studenci jak i osoby, które na co dzień, zawodowo czy hobbystycznie, zajmują się podobnymi zagadnieniami: developerzy, testerzy i projektanci UX.

W trakcie spotkania uczestnicy będą mogli wziąć udział w otwartych warsztatach. Będzie można zapoznać się z zaawansowanymi zagadnieniami dotyczącymi tworzenia aplikacji dla wybranych platform mobilnych oraz poznać inne ciekawe technologie. Na miejscu będzie można spotkać specjalistów od technologii mobilnych i backendowych.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz