DLA STUDENTA

Kobiety w Browarze

Kobiety w browarze  Foto: Kompania Piwowarska

W związku ze zbliżającym się Dniem Kobiet Lech Browary Wielkopolski po raz pierwszy organizują dzień otwarty dla studentek kierunków technicznych poznańskich uczelni. Podczas spotkania, które odbędzie się 5 marca, panie będą mogły dowiedzieć się, jak wygląda praca w browarze oraz jakie możliwości rozwoju oferuje im Kompania Piwowarska.

W ostatnich latach wiele stereotypów dotyczących kobiet straciło na aktualności, jednak łatwo zauważyć, że w niektórych branżach kobiety wciąż stanowią mniejszość, i nie wynika to bynajmniej z braku wiedzy czy umiejętności. Często winne jest przekonanie, że w dziedzinach uważanych za typowo męskie płeć piękna radzi sobie gorzej. Poza tym kobiety czasem po prostu nie wierzą we własne siły, nie są świadome, że mogą aplikować na pewne stanowiska, albo wiedzą o niektórych branżach czy zawodach na tyle mało, że nie wydają im się one atrakcyjne. Odpowiedzią na to jest akcja „Panie na browar” organizowana przez poznańskich piwowarów.

Z okazji Dnia Kobiet Kompania Piwowarska zaprosi do Lech Browary Wielkopolski panie, które interesują się tematem warzenia piwa i wiążą z nim swoje ambicje zawodowe. To pierwsza tego typu inicjatywa nie tylko w KP, ale także w całej Grupie SABMiller.
Chcemy zachęcić ambitne i zdolne studentki oraz absolwentki kierunków technicznych, by podejmowały pracę w branży piwowarskiej, szczególnie w obszarach, w których wciąż mamy mniej pań – takich jak produkcja, sprzedaż czy logistyka. Nic nie przekona do tego lepiej niż zobaczenie tej pracy na własne oczy – mówi Agata Lubiatowska-Henkiel, kierownik ds. zarządzania talentem w Kompanii Piwowarskiej. – Udowodnimy, że browar i cała Kompania Piwowarska to fascynujące miejsce pracy, w którym panie świetnie się odnajdują. Liczymy na to, że dzięki takim inicjatywom kobiety będą odważnie ubiegać się o pracę w naszym zespole.

Uczestniczki „drzwi otwartych” będą miały szansę dowiedzieć się, jak wygląda praca w browarze, sprawdzić, na czym polega panel sensoryczny, wziąć udział w grze szkoleniowej, a także porozmawiać o roli kobiet w biznesie. W programie przewidziano spotkania z reprezentantkami różnych działów Kompanii Piwowarskiej, które przedstawią swoje ścieżki kariery, jak również podzielą się osobistymi doświadczeniami. Ponadto panie będą mogły zapoznać się z bogatą ofertą praktyk letnich i programów stażowych, w tym m.in. z założeniami trwającego 18 miesięcy prestiżowego Technical Trainee Programme, odbywającego się w jednym z trzech browarów KP.

Na wszelkie pytania browarnicy odpowiedzą 5 marca w godz. 11:00-15:30. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy wysłać swoje CV na adres rekrutacja@kp.sabmiller.com, w tytule wpisując Dzień otwarty w browarze. Ilość miejsc jest ograniczona.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz