K U L T U R A

Szybkie randki… w bibliotece!

Szybkie randki z książką Foto: Szybkie randki z książkąWalka z Walentynkami nie ma już chyba sensu. Zwyczaj ten na dobre już zadomowił się w naszej popkulturze. Warto zatem pamiętać, że też mamy swoje święto zakochanych w Noc Świętojańską, a same Walentynki obchodzić oryginalnie. Na przykład w bibliotece.

Właśnie z okazji Walentynek Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu postanowiła przyłączyć się do akcji zorganizowanej przez Stowarzyszenie Bibliosfera.org i przekonać ludzi, że biblioteka może być miejscem ciekawych, a nawet romantycznych spotkań – wyjaśniają bibliotekarze z Poznania.

Na co możemy liczyć pojawiając się w czwartkowe, walentynkowe popołudnie w bibliotece? Na pewno będzie można liczyć na zawarcie nowych znajomości oraz rozmowy o książkach. W integracji pomóc mogą przygotowane gry edukacyjne takie jak m.in. Tabu, czy Scrabble, Wsiąść do pociągu, szachy, warcaby, karty i wiele innych. W tle cały czas sączyć się będzie romantyczna muzyka. Obok strawy duchowej będzie można liczyć również na słodki poczęstunek.

Przygotowana została także wystawa książek zatytułowana “Miłość w literaturze”.

Zapraszamy na Szybkie randki z książką do Publicznej Biblioteki Pedagogicznej na ul. Bułgarską 19, na rogu Ptasiej w Poznaniu w czwartek (14.02) od 16:00 do 18:00.

Można zgłosić się na spotkanie wcześniej wysyłając maila – jk@pbp.poznan.pl.

Książka  Foto: sxc

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz