K U L T U R A

Muchy grają u siebie!

Muchy  Foto: Artur Jędrzejak

Zapraszamy na pierwszy koncert realizujący ideę prezentacji poznańskiego środowiska muzycznego. Pod hasłem “Gramy u siebie” Centrum Kultury Zamek raz w miesiącu prezentować będzie artystów związanych z naszym miastem. Koncertom na nowej zamkowej scenie nie będą towarzyszyły żadne ramy stylistyczne i gatunkowe.

Chcemy, aby często powtarzana przez muzyków opinia, że najtrudniej zagrać koncert we własnym mieście, traciła swoje uzasadnienie. „Gramy u siebie” ma być również polem do prezentacji zespołów znajdujących się na początku swojej przygody scenicznej, mówi Andrzej Maszewski z CK Zamek.

Muchy Foto: Artur Jędrzejak

15 lutego usłyszymy formację MUCHY, a jako support wystąpi zespół The Ploy.

Muchy na muzycznym rynku z powodzeniem funkcjonują od 2004 roku. Po dwóch świetnie przyjętych przez krytykę i publiczność wydawnictwach: “Terroromans” i „Notoryczni Debiutanci”, Muchy powróciły z nowym krążkiem. Album “chcecicospowiedziec” trafił do sprzedaży jesienią 2012 roku i został obwołany jedną z najważniejszych płyt ubiegłego roku w większości rankingów muzycznych. LP jest promowany singlem “Zamarzam”, który zdążył namieszać w wielu rozgłośniach radiowych, a klip do tego utworu doczekał się nagrody w kategorii Teledysk Roku przyznanej przez stację RBL.TV i czasopismo “Aktivist”.

The Ploy to młody zespół powstały we wrześniu 2009 roku w Poznaniu. Tworzy go trzech muzyków: Iwo Borkowicz (wokal, instrumenty klawiszowe, gitara basowa), Stefan Czerwiński (gitary, instrumenty klawiszowe) oraz Andrzej Zujewicz (perkusja, trąbka, instrumenty klawiszowe). The Ploy nie stroni od śmiałych eksperymentów czego dowodem może być niestandardowy podział ról w zespole. Mimo tylko trzyosobowego składu, na koncertach The Ploy potrafi za pomocą szerokiej gamy instrumentów stworzyć niestandardowe, charakterystyczne brzmienie z pogranicza alternatywnego rocka, popu i elektroniki.

The Ploy w Starej Rzeźni Foto: http://www.facebook.com/theploypl

GRAMY U SIEBIE
Piątek, 15 lutego, godzina 19:00 Koncert zespołu MUCHY | support The Ploy
Sala Wielka / bilety: 15 zł

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz