K U L T U R A

Sztuka prawdę ci powie!

Tarot  Foto: materiały prasowe / galeria FWD

Forward Tarot to pierwsza wystawa galerii FWD:, którą można na zawsze mieć u siebie w domu! “Tradycyjna” działalność wystawiennicza jest wciąż bardzo ograniczona ze względu na pandemię, dlatego artyści proponują ekspozycję adekwatną do obecnych czasów, która jednocześnie ma przynieść przepowiednię lepszej przyszłości.

Forma kart tarota, ezoterycznego narzędzia służącego do przewidywania przyszłości, podkreśla ważną rolę artystów w społeczeństwie i profetyczny charakter ich działań. Ten komentarz jest niezwykle istotny w obecnej sytuacji politycznej naszego kraju, gdzie sztuka i dedykowane jej instytucje wykorzystywane są jako pola nadużyć i manipulacji. Przygotowana przez nas kolekcjonerska talia istnieje na styku różnych form: jest zarówno wydawnictwem artystycznym, konceptualną wystawą w formie kart i ezoterycznym tarotem. Nosi w sobie nieskończony potencjał mini-wystaw do rozłożenia na stołach złaknionych ezoterycznych wrażeń odbiorców i kuratorów sztuki.

Forward Tarot składa się z 78 kart zaprojektowanych przez zaproszonych artystów, instrukcji wraz z opisem poszczególnych kart i eleganckiego pudełka. Całość została przygotowana we współpracy z profesjonalną tarocistką Lauraną i graficznie dopieszczona przez studio Bękarty. Wydawnictwo jest kolekcjonerską publikacją artystyczną, edycja to jedynie 200 talii.

Już można wspierać to unikatowe wydawnictwo. Wszystkie wpłaty, wspierające projekt zostaną przeznaczone na produkcję i wynagrodzenia dla zaproszonych artystów.

Link do zamówień: https://allegro.pl/oferta/forward-tarot-talia-kart-11501349731

Artyści: Piotr Bosacki, kolektyw DIS, Maciej Chorąży, Dominika Olszowy, Paweł Susid, Kasia Balicka, Kasia Przezwańska, Zbiok Czajkowski, Ewa Mrozikiewicz, Tymek Borowski, Gosia Bartosik, SIKSA, Aleksandra Liput, Jakub Paprocki, Adam Niklewicz, Jakub Woynarowski, Gregor Różański, Marta Węglińska, Mikołaj Sobczak, Przemek Matecki, Izabella Gustowska, Olaf Brzeski, Oleg&Kaśka, Inside Job

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / galeria FWD

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz